Aziz Sancar: “UNEC-də gələcəyin Nobel mükafatçılarını gördüm”
ABŞ-ın Şimali Karolina Universitetinin professoru, Nobel mükafatı laureatı Aziz Sancar Radio UNECin qonağı olub. “Nə etmək istədiyini yaxşı bilən UNEC yaxın zamanlarda dünya səviyyəli universitet olacaq” deyən dünya şöhrətli alim universitetin çox bacarıqlı tələbələrinin olduğunu, burada gələcəyin Nobel mükafatçılarını gördüyünü xüsusi vurğulayıb və tələbələrə tövsiyyələrini verib: “Nobel mükafatını almaq önəmli deyil, önəmli olan ailənizə, ölkənizə, insanlığa faydalı olmaqdır”.
Professor Aziz Sancar bundan sonra görmək istədiyi arzusunu da Radio UNEC dinləyicilərilə bölüşüb: “Həyatda ən böyük arzum Türk dünyasının birliyini görməkdir”.
Azərbaycanı, onun mədəniyyətini, xüsusi ilə musiqilərini çox sevdiyini, hələ gənclik dövrlərindən xalq artisti Zeynəb Xanlarovanın mahnılarından zövq aldığını bildirən A.Sancar ölkəmizdən, UNEC-dən xoş təəssüratlarla ayrılacağını və həmişə xatırlayacağını deyib.

Aziz Sancar: “I met to future’s Nobel Laureates at UNEC”
Professor of the North Carolina University, US, the Nobel Prize Laureate Aziz Sancar became Radio UNEC’s guest. Saying “Knowing what to do, UNEC will become a world-class university, soon”, a world-famous scholar highlighted that the university has very talented students and he met the future’s Nobel Laureates here; he provided the students with recommendations: “It is not necessary to receive the Nobel Prize; necessity is to be useful for your family, your country and humanity”.
Professor Aziz Sancar shared his desire he wanted to see ever so with the audience of Radio UNEC: “My greatest desire in life is to see the Unity of the Turkic World”.
Expressing love to Azerbaijan, its culture and music, Aziz Sancar noted that he used to enjoy the songs by Zeynab Khanlarova; he stressed that would leave our country, UNEC with best impressions and would always remember.