Aziz Sancar: “UNEC-də gələcəyin Nobel mükafatçılarını gördüm”
ABŞ-ın Şimali Karolina Universitetinin professoru, Nobel mükafatı laureatı Aziz Sancar Radio UNECin qonağı olub. “Nə etmək istədiyini yaxşı bilən UNEC yaxın zamanlarda dünya səviyyəli universitet olacaq” deyən dünya şöhrətli alim universitetin çox bacarıqlı tələbələrinin olduğunu, burada gələcəyin Nobel mükafatçılarını gördüyünü xüsusi vurğulayıb və tələbələrə tövsiyyələrini verib: “Nobel mükafatını almaq önəmli deyil, önəmli olan ailənizə, ölkənizə, insanlığa faydalı olmaqdır”.
Professor Aziz Sancar bundan sonra görmək istədiyi arzusunu da Radio UNEC dinləyicilərilə bölüşüb: “Həyatda ən böyük arzum Türk dünyasının birliyini görməkdir”.
Azərbaycanı, onun mədəniyyətini, xüsusi ilə musiqilərini çox sevdiyini, hələ gənclik dövrlərindən xalq artisti Zeynəb Xanlarovanın mahnılarından zövq aldığını bildirən A.Sancar ölkəmizdən, UNEC-dən xoş təəssüratlarla ayrılacağını və həmişə xatırlayacağını deyib.

Азиз Санджар: «В UNEC я увидел будущих лауреатов Нобелевской премии»
Профессор университета Северной Каролины США, лауреат Нобелевской премии Азиз Санджар был гостем Radio UNEC. Всемирно известный ученый отметил: «UNEC хорошо зная свои цели, в скором времени станет университетом мирового уровня». Отметив, что в университете очень много способных студентов, в которых он видит будущих лауреатов Нобелевской премии, ученый дал им свои рекомендации и особо подчеркнул, что: «Не важно получить Нобелевскую премию, важно принести пользу семье, стране, человечеству».
Профессор Азиз Санджар поделился со слушателями Radio UNEC своей заветной мечтой, осуществление которой он желал бы больше всего: « Моя самая большая мечта в жизни увидеть единство Тюркского мира».
Подчеркнув, что очень любит Азербайджан, его культуру, в частности музыку, еще с юных лет получал удовольствие, слушая песни народной артистки Зейнаб Ханларовой, Азиз Санджар отметил, что расстается с UNEC с приятными впечатлениями, которые всегда будет вспоминать.