b/m. Aslanov Aydın Mirabbaszadə04 mart 1951-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1993-1994-cü illərdə İstanbul Universiteti və Azərbaycan Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun Biznesin idarəedilməsi üzrə birgə ixtisas programının və 1994-1997-ci illərdə “Azərbaycan Respublikasında Dövlət İdarəçiliyinin Möhkəmləndirilməsi” TACİS programı çərçivəsində Nottinghəm Trent Universitetinin (İngiltərə) Dövlət idarəetmə ixtisası üzrə təhsil layihəsinin məzunudur.
1996-cı ildən Azərbaycan Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunda metodist, baş müəllim vəsifələrində işləyib.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində baş müəllim vəsifələrində işləyir.
Hazırda UNEC-in “Xarici dillər” kafedrasının dosentidir.
1994-2006-ci illər ərzində bir neçə beynəlxalq layihələrin iştirakçısı və qalibi olmuş, 27 məqalə, tədqiqat və layihə işləri üzrə hesabatların və ekspert rəylərinin müəllifidir.

He was born on March 4, 1951 in Baku.
In 1993-1994 he graduated from Istanbul University and Azerbaijan Institute of National Economy Management in the joint specialty program on business management. In 1994-1997 he has been a graduate from Nottingham Trent University majoring in Public Administration within the framework of “Strengthening Public Administration in the Republic of Azerbaijan” TACIS program.
Since 1996, he has worked as a methodologist and senior lecturer at the Azerbaijan Institute of National Economy Management.
Since 2001 he has been working as a senior lecturer at Azerbaijan State University of Economics.
He is currently an associate professor at the UNEC Department of Foreign Languages.
He was a participant and winner of several international projects from 1994 to 2006, author of 27 articles, research and project reports and expert opinions.