B/m Məcidova Səadət Mirağa qızı
Lənkəran şəhərində ziyalı ailəsində anadan olmuşdur. 1999/2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehsal və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” ixtisası üzrə həm bakalavr, həm də 2004/2007–ci illərdə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2011-ci ildə “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasına dissertant təhkim olunmuşdur.
2004/2011-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “ Müəssisənin iqtisadiyyatı”  kafedrasının laborantı vəzifəsində çalışmışdır. 2011-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Müəssisənin iqtisadiyyatı”  kafedrasının müəllim kimi fəaliyyətin davam etdirmişdi.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının baş müəllimdir.
O, İqtisadiyyat fakultəsinin 3-cü kurslar  üzrə baş mentorudur.
Ümumi olaraq 27 elmi məqalənin, tədris – metodiki və monoqrafiyanın müəllifidir. SCOPUS elmi jurnalda məqaləsi dərc olunmuşdur. Bir sıra elmi konfranslarda çixiş etmişdır.
S.M.Məcidova DİM tərəfindən keçirilən imtahanlarda marker qismində iştirakçıdır. O, eyni zamanda 2016-cı ildən hal-hazıra kimi 0,5 ştat üzrə LDU-də baş müəllim vəzifəsində çalışır. “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında həmkərlar təşkilatının sədri olmuşdur.

ст/преп. Меджидова Саадат Мирага гызы
Родилась в Ленькоранском районе, в семье интеллигенции. В 1999/2004 годах окончила с отличием ступень бакалавра, в 2004/2007 годах ступень магистратуры по специальности «Экономика и управление производством и сферами обслуживания» Азербайджанского государственного экономического университета. В 2011 году была прикреплена диссертанткой к кафедре «Экономики предприятия».
В 2004/2011 годах работала на должности лаборанта кафедры «Экономика предприятия» Азербайджанского государственного экономического университета. С 2011 года продолжила трудовую деятельность в качестве преподавателя кафедры «Экономика предприятия» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время является старшим преподавателем кафедры «Теоретическая и практическая экономика» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Является главным ментором факультета Экономики по 3 курсам.
Автор 27 научных, учебно-методических работ и монографии. Имеет опубликованную статью в научном журнале SCOPUS. Выступала в ряде научных конференций.
С.М.Меджидова участвовала в качестве маркера в экзаменах, проводимых ГЭЦ. В то же время с 2016 года по настоящее время работает в ЛГУ на должности старшего преподавателя 0,5 штатных единиц  . Была председателем профсоюза на кафедре «Экономика предприятия».