B/m Məcidova Səadət Mirağa qızı
Lənkəran şəhərində ziyalı ailəsində anadan olmuşdur. 1999/2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehsal və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” ixtisası üzrə həm bakalavr, həm də 2004/2007–ci illərdə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2011-ci ildə “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasına dissertant təhkim olunmuşdur.
2004/2011-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “ Müəssisənin iqtisadiyyatı”  kafedrasının laborantı vəzifəsində çalışmışdır. 2011-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Müəssisənin iqtisadiyyatı”  kafedrasının müəllim kimi fəaliyyətin davam etdirmişdi.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının baş müəllimdir.
O, İqtisadiyyat fakultəsinin 3-cü kurslar  üzrə baş mentorudur.
Ümumi olaraq 27 elmi məqalənin, tədris – metodiki və monoqrafiyanın müəllifidir. SCOPUS elmi jurnalda məqaləsi dərc olunmuşdur. Bir sıra elmi konfranslarda çixiş etmişdır.
S.M.Məcidova DİM tərəfindən keçirilən imtahanlarda marker qismində iştirakçıdır. O, eyni zamanda 2016-cı ildən hal-hazıra kimi 0,5 ştat üzrə LDU-də baş müəllim vəzifəsində çalışır. “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında həmkərlar təşkilatının sədri olmuşdur.

Senior lecturer Majidova Saadat Miraga
She was born in Lankaran in a family of intellectuals.  In 1999/2004 she graduated from  Azerbaijan State University of Economics with a bachelor’s degree in “Economics and management of manufacturing and services” and from masters in 2004/2007 with honors. In 2011, she was assigned as a candidate for a degree in the department of “Enterprise Economics”.
In 2004/2011 she worked as a laboratory assistant at the department of “Enterprise Economics” of Azerbaijan State University of Economics. Since 2011, she has been working as a lecturer at the department of Enterprise Economics of  Azerbaijan State University of Economics.
She is currently a senior lecturer at the department of Theoretical and Practical Economics of   Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
She is the senior mentor of the faculty of Economics on 3rd-year students.
She is the author of a total of 27 scientific articles, teaching methods and monographs. The article was published in the scientific journal SCOPUS. He has spoken at a number of scientific conferences.
S.M. Majidova is an examiner for the exams held by the SEC. She has also been a part-time senior lecturer at LSU since 2016.  She was the chairman of the trade union in the department of “Enterprise Economics”.