dos. Babayev Azər Alim oğlu
1986-1989-cu illərdə təhsilinmi N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı Filialının «Maliyyə-kredit» fakültəsində davam etdirmişdir.
1989-cu ildə həmin institutu fərqlənmə diplomu ilə bitirərək iqtisadçı ixtisasına yiyələnmişdir.
Ali məktəbi bitirdikdən sonra təhsilini məqsədli aspiranturada davam etdirməkdən ötrü, LMİİ-nin Bakı Filialının Elmi Şurasının qərarı ilə N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutuna göndərilmişdir.
1989-1990-cu illərdə LMİİ-nin «Pul tədavülü və kredit» kafedrasının stajoru, 1990-1993-cu illərdə isə həmin kafedranın aspirantı olmuşdur.
1994-cü ildə Sankt-Peterburq Dövlət İqtisad və Maliyyə Universitetinin 08.00.10 – «Maliyyə, pul tədavülü və kredit» ixtisası üzrə dissertasiya müdafiə edərək SPbDİMU-nin dissertasiya şurasının qərarı ilə iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1994-cü il sentyabrın 1-dən indiyə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin) «Bank işi və pul tədavülü» (indiki «Bank işi») kafedrasında çalışır. Bu illər ərzində kafedranın müəllimi, baş müəllimi olmuş,
2000-ci ildən etibarən isə kafedranın dosenti vəzifəsində çalışır. Azərbaycan Repsublikasının Ali Attestasiya Komissiyasının 25 mart 2003-cü il tarixli qərarı ilə (protokol № 11) mənə dosent elmi adı verilmişdir.
Elmi-pedaqoji fəaliyyət illərində kafedranın elmi, tədris və ictimai tədbirlərində fəal iştirak etmişdir. Çoxsaylı metodiki, elmi-metodiki nəşrlərin, elmi məqalə və tezislərin müəllifidir. Kafedranın «Pul, kredit və banklar», «Pul və banklar», «Qiymətli kağızlar bazarı» kimi baza fənnləri üzrə dərsliklərin həmmüəlliflərindəndir. «Bank işi» dərsliyinin yazılmasında iştirak edir. Dəfələrlə kafedra üzrə yazılan dissertasiyaların rəycisi olmuşdur. Hal-hazırda doktorluq dissertasiyası üzərində çalışır.
Dəfələrlə ölkə və beynəlxalq qurumlar tərəfindən təşkil edilmiş ixtisasartırma, hazırlıq və inkişaf proqramlarında iştirak etmişdir.
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Kollegiyasının 27/09/2011 il tarixli № T-393  qərarı ilə Fəxri Fərmanla təltif edilmişdir.

bank_azer_fotoдоц. Бабаев Азер Алим оглы
В 1986-1989 годы продолжил образование на факультете «Финансы и кредит» Бакинского филиала Ленинградского финансово-экономического института им.Н.А.Вознесенского.
В 1989 году, окончив этот институт с дипломом отличия, стал экономистом.
После окончания вуза для продолжения учебы в целевой аспирантуре по решению Ученого совета Бакинского филиала ЛФЭИ им.Н.А,Вознесенского был направлен в Ленинградский финансово-экономический институт.
В 1989-1990 годы являлся стажером кафедры «Денежное обращение и кредит», а в 1990-1993 годы аспирантом этой кафедры.
В 1994 году в Санкт Петербургском государственном университете экономики и финансов по специальности 08.00.10 – «Финансы, денежное обращение и кредит» защитил диссертацию, и по решению диссертационного совета SPbDİMU был удостоен ученой степени кандидата экономических наук.
С 1 сентября 1994 года по настоящее время работает на кафедре «Банковское дело и денежное обращение» (ныне «Банковское дело) Азербайджанского государственного экономического института (ныне Азербайджанский государственный экономический университет). В течение этих лет работал преподавателем, старшим преподавателем кафедры.
С 2000 года является доцентом кафедры. По решению Высшей аттестационной комиссии Азербайджанской Республики от 25 марта 2003 года (протокол № 11) удостоен ученого звания доцента.
На протяжении научно-педагогической деятельности активно участвовал в научной, учебной и общественной работе кафедры. Является автором многочисленных методических, научно-методических, научных статей и тезисов. Является соавтором учебников таких базовых дисциплин как «Деньги, кредит и банки», «Деньги и банки», «Рынок ценных бумаг». Участвовал в разработке учебника «Банковское дело». Неоднократно являлся рецензентом диссертаций по кафедре. В настоящее время работает над докторской диссертацией.
Неоднократно участвовал в специализированных, подготовительных и программах развития, организованных страной и международными структурами.
Награжден Почетной грамотой по решению Министерства образования Азербайджанской Республики от 27/09/2011 № T-393.