Babayeva  Elza  Mülkəsahib  qizi
1990 – 1996-cı  illərdə  Bakı  Dövlət  Universitetinin  filologiya  fakültəsində  təhsil alaraq,   “filoloq, Azərbaycan  dili və  ədəbiyyatı  müəllimi”  ixtisasına  yiyələnib.
1995- 2000-ci  illərdə  Elmlər  Akademiyası  Nizami  Gəncəvi  adına  Azərbaycan  Ədəbiyyatı  Muzeyinin  “Qədim və  orta  əsrlər  Azərbaycan ədəbiyyatı”  şöbəsində  fəaliyyət  göstərib.
2000-ci ildən  Azərbaycan  Dövlət  İqtisad  Universitetində çalışır. Azərbaycan  dili və  ədəbiyyatının  tədqiqi  ilə bağlı  bir sıra elmi məqalələrin  müəllifidir.

Babayeva Elza Mukasakhib
In   1990- 1996, she studied at the Philology Faculty of Baku State University, specialized in   Philology, Azerbaijani Language and Literature Teacher.
In 1995-2000 she worked at the department of “Ancient and Medieval Azerbaijan Literature” of   Azerbaijan Literature Museum named after Nizami Ganjavi of ANAS.
She   has been working at   Azerbaijan State   University of  Economics  since 2000. She   is the author of a number of scientific articles on the research of Azerbaijani language and literature.