Bakı Fond Birjası UNEC tələbələri üçün seminar təşkil edib
Bakı Fond Birjası (BFB) Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin maliyyə laboratoriyasında “Azərbaycan qiymətli kağızlar bazarının ticarət arxitekturası və alətləri” mövzusunda seminar təşkil edib.
BFB-dən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, universitetin magistr və professor-müəllim heyətinin iştirak etdiyi seminarda maliyyə bazarlarının növləri və fəaliyyət mexanizmləri, qiymətli kağızlarla ticarət, Azərbaycan qiymətli kağızlar bazarı infrastrukturu barədə nəzəri və praktiki biliklər təqdim edilib. Seminarın məqsədi qiymətli kağızlar bazarı üzrə mövcud bilik və təcrübənin tələbələrə ötürülməsi və Azərbaycanda bu sahə üzrə yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasıdır.
Qeyd edək ki, cari ilin sonunadək BFB tərəfindən elm və təhsilin inkişafı istiqamətində mütəmadi olaraq maarifləndirici tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Baku Stock Exchange has organized a workshop for UNEC Students
Baku Stock Exchange (BSE) has held a seminar on “The Architecture and Tools of Azerbaijan Securities Market” in the financial laboratory of Azerbaijan State University of Economics.
According to the BSE to AZERTAC, information about the types of financial markets and functioning mechanisms, securities trading, theoretical and practical knowledge about the infrastructure of Azerbaijan securities market has been presented to the graduate students and the academic staff of the university. The workshop is focused to transfer the existing knowledge and experience on securities market to students and to develop highly skilled professionals in Azerbaijan.
Note that, enlightening events are expected to be carried out by BSE for the development of science and education on a regular basis till the end of the year.