UNEC-də “Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsinə start verilir
Genc Bankir PNG-24Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsinə start verilir. “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı, “Bank of Baku” ASC-nin tərəfdaşlığı və “Reduco” Tədris Mərkəzinin sponsorluğu ilə baş tutacaq layihə iki mərhələdən ibarət olacaq.
Birinci mərhələdə “Bank of Baku” ASC-nin mütəxəssisləri komanda üzvlərinə bank sektoru mövzularında silsilətəlimlər keçəcəklər. Dörd həftə davam edən təlimlərdən sonra “Gənc Bankir Məktəbi”nin ikinci mərhələsi başlanacaq. İkinci mərhələdə isə komandalar püşkatama yolu ilə seçdikləri bir ölkənin bank sistemi haqqında araşdırma apararaq, elmi-tədqiqat işi hazırlayacaq.
“Gənc Bankir Məktəbi-2”nin yarımfinal mərhələsində komandalar hazırladıqları tədqiqat işlərini münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Qalib komandanın üzvləri “Bank of Baku” ASC-dətəcrübə proqramına cəlb olunacaq, bütün iştirakçılar isə diplom və hədiyyələrlə təltif olunacaqlar.
“Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsində iştirak etmək üçün komanda şəklində qeydiyyatdan keçə bilərsiniz:   QEYDİYYAT

The Project of “Young Bankers School-2” starts at UNEC
A project of “Young Bankers School- 2” has been launched at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The project organized by the Public Association of “Support to Economist Students’ Scientific Activity”, partnership of “Bank of Baku” OSC and sponsorship of the Training Center “Reduco” will be of two stages.
In the first stage the experts of “Bank of Baku” OSC will conduct a series of trainings to the members. After the four- week trainings the second stage of the “Young Bankers School” will start. Teams will conduct a research about the banking system of the country they drew in tossing and prepare a research paper.
On the semifinal stage of the “Young Bankers School 2” teams will introduce their works to a jury. The winner team will be involved to the internship program at “Bank of Baku” OSC; all the participants will be awarded certificates and gifts.