UNEC-də “Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsinə start verilir
Genc Bankir PNG-24Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsinə start verilir. “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı, “Bank of Baku” ASC-nin tərəfdaşlığı və “Reduco” Tədris Mərkəzinin sponsorluğu ilə baş tutacaq layihə iki mərhələdən ibarət olacaq.
Birinci mərhələdə “Bank of Baku” ASC-nin mütəxəssisləri komanda üzvlərinə bank sektoru mövzularında silsilətəlimlər keçəcəklər. Dörd həftə davam edən təlimlərdən sonra “Gənc Bankir Məktəbi”nin ikinci mərhələsi başlanacaq. İkinci mərhələdə isə komandalar püşkatama yolu ilə seçdikləri bir ölkənin bank sistemi haqqında araşdırma apararaq, elmi-tədqiqat işi hazırlayacaq.
“Gənc Bankir Məktəbi-2”nin yarımfinal mərhələsində komandalar hazırladıqları tədqiqat işlərini münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Qalib komandanın üzvləri “Bank of Baku” ASC-dətəcrübə proqramına cəlb olunacaq, bütün iştirakçılar isə diplom və hədiyyələrlə təltif olunacaqlar.
“Gənc Bankir Məktəbi-2” layihəsində iştirak etmək üçün komanda şəklində qeydiyyatdan keçə bilərsiniz:   QEYDİYYAT

В UNEC стартует проект «Школа молодого банкира-2»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) стартует проект «Школа молодого банкира-2». Проект, организованный Общественным объединением «Помощь научной деятельности студентов-экономистов», при партнерстве ASC  “Bank of Baku” и спонсорстве Учебного центра  “Reduco” будет состоять из двух этапов.
На первом этапе специалисты ASC “Bank of Baku” членам клуба проведут цикл тренингов по темам банковского сектора.  После четырехнедельного тренинга начнется второй этап «Школы молодого банкира». На втором этапе команды проведут исследование по банковской системе одной страны, избранной по жребию и подготовят научно-исследовательскую работу.
На этапе полуфинала «Школы молодого банкира 2» команды представят подготовленные исследовательские работы членам жюри. Члены победившей команды будут привлечены к программе практики ASC “Bank of Baku”, а все участники будут награждены дипломами и подарками.