Beynəlxalq konfransın iştirakçıları UNEC-dəki yenilikləri yüksək qiymətləndiriblər
UNEC-də “Təhsilin sosial-iqtisadi inkişafda rolu” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi-praktiki konfransın iştirakçıları universitetdə tətbiq olunan yeniliklərlə tanış olublar.
Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin Təhsilin İnkişafı üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, professor Yevgeniya Şubenkova, Sistem Statistik Tədqiqatlar Araşdırma İnstitutunun direktoru, Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, professor İqor Mansurov, Qazaxstanın İqtisadi İnkişaf və Ticarət Nazirliyinin İqtisadi Araşdırmalar İnstitutu professoru Saylau Bayzakov, Ukrayna İqtisadi İnkişaf və Ticarət Nazirliyi İqtisadi Araştırmalar İnstitutunun baş tədqiqatçısı İana Krapunova və Macarıstanın Dunauyvaroş Universitetinin nümayəndəsi Katalin Kukorelliyə UNEC-də tətbiq edilən elektron universitet modeli, differensial əməkhaqqı sisteminin üstünlükləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qonaqlar İnnovativ Biznes İnkubator, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi, SABAH qrupları ilə də tanış olublar. Eyni zamanda imtahan prosesini müşahidə ediblər.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşən konfrans iştirakçıları universitetdə tətbiq edilən yenilikləri yüksək qiymətləndiriblər. Elektron universitet modeli və differensial əməkhaqqı sistemini xüsusi vurğulayan qonaqlar, bu sistemlərin təmsil etdikləri ali təhsil müəssisəsində də tətbiq edilməsində maraqlı olduqlarını bildiriblər.
Görüşdə qonaqlar  beynəlxalq konfrans barədə təəssüratlarını bölüşüblər, əldə olunan nəticələr barədə fikir mübadiləsi aparıblar. Eyni zamanda UNEC-lə digər universitetlər arasında əməkdaşlıq imkanları da müzakirə olunub.

Participants of the International Conference highly appreciated the novelties at UNEC
The participants of the International Scientific-practical Conference on “The Role of Education in Socioeconomic Development” held at UNEC got acquainted with the innovations applied at the university.
Director of the Scientific-research Institute on Development of Education of the Russian Economic University named after Plekhanov, Professor Yevgeniya Shubenkova, Director of the Research Institute of System Statistic Studies, Correspondent member of the Ukranian National Academy of Sciences, Professor Igor Mansurov, Professor of the Institute of Economic Studies of the Ministry of Economic Development and Trade of Kazakhstan Saylau Bayzakov, senior researcher of the Institute of Economic Studies of the Ministry of Economic Development and Trade of the Ukraine Iana Krapunova and the representative of the University of Dunauyvaros of Hungary Katalin Kukorelli were in detail informed about the electronic university model and Differential Salary System applied at UNEC. The guests became familiar with the Innovative Business Incubator, International School of Economics and SABAH Groups. At the same time, they observed the process of exam.
Meeting with UNEC’s Rector, Professor Adalat Muradov, participants of the conference highly appreciated the updates applied at the University. Especially emphasizing the electronic university model and the Differential Salary System, the guests expressed interest in applying these systems in the higher education institutions they represent.
The guests shared their impressions about the international conference and exchanged their views on the results achieved. At the same time, the cooperation opportunities between UNEC and other university were discussed.