Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) I kurs tələbələrinin 84 faizi 600-dən yüksək bal toplayıb
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) direktoru dos. İnara Rzayeva I kurs tələbələri ilə görüşüb.
Görüşdə İnarə Rzayeva tələbələri UNEC-ə qəbil olmaları münasibətilə təbrik edərək,  onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb və fakültəyə qəbul barədə məlumat verib.
Bildirilib ki,  ISE-yə “Maliyyə”, “Mühasibat”,  “İqtisadiyyat”,  “Beynəlxalq ticarət və logistika”,  “Biznesin idarə edilməsi” ixtisasları üzrə üzrə ümumilikdə 179 tələbə qəbul olub ki, onlardan 151 nəfəri (84 faiz) 600-dən yuxarı bal toplayıb. Həmin təəbələrin bir semest boyu UNEC-in xüsusi təqaüdünü alacaqları diqqətə çatdırılıb. İ.Rzayeva fakültə üzrə ən yüksək nəticənin  “Maliyyə”  ixtisası üzrə 681.6 bal olduğu qeyd edib. Fakültəyə qəbul olan tələbələrdən 14 nəfərin əcnəbi vətəndaş olduğunu vurğulayıb.
Görüşdə tələbələrə tədris prosesi, imtahan qaydaları, beynəlxalq ikili diplom proqtamları, UDİD, tələbə təşkilatları və s. barədə ətraflı məlumat verilib.

84 процента студентов I курса Международной школы экономики набрали более 600 баллов
На встрече Инара Рзаева поздравила студентов с поступлением в UNEC, пожелала им успехов в учебе и дала информацию о поступлении на факультет.
Было отмечено, что всего в ISE приняты 179 студентов по специальностям «Финансы», «Бухгалтерия», «Экономика», «Международная торговля и логистика», «Управление бизнесом», из них 151 (84 процента) набрали выше 600 баллов. Доведя до внимания, что эти студенты в течение семестра получат специальную стипендию UNEC, И.Рзаева отметила, что наивысший результат по факультету составил 681,6 балла по специальности «Финансы». Она подчеркнула, что 14 студентов, принятых на факультет, являются иностранными гражданами.
В ходе встречи студентам была предоставлена подробная информация об учебном процессе, правилах проведения экзаменов, международных программах двойного диплома, ВУДД, студенческих организациях и т.д.