Beynəlxalq Vizyon Universitetinin rektoru: “UNEC-in zəngin təcrübəsindən yararlanmaq istəyirik”
Səfər çərçivəsində iki ali təhil ocağı arasında akademik əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb. Sənədə əsasən, müəllim, tələbə, tədqiqatçı və inzibati heyətin mübadiləsi həyata keçiriləcək. O cümlədən tərəflər ortaq elmi tədqiqat aparacaq, birgə elmi seminar və konfranslar təşkil edəcəklər.
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov qonaqlara universitetin inkişaf strategiyasının istiqamətlərindən söz açıb. O, UNEC-in dünyanın tanınmış universitetləri ilə həyata keçirdiyi ikili diplom proqramlarından danışıb. Bildirib ki, UNEC xaricdə filialı olan və dörd dildə təhsil verən yeganə Azərbaycan universitetidir.
UNEC-lə tanışlıqdan məmnunluğunu bildirən Beynəlxalq Vizyon Universitetinin rektoru, professor Fadil Hoca rəhbərlik etdiyi ali məktəbin Avropada türk dilində təhsil verən yeganə universitet olduğunu, Türkiyənin ali təhsil qurumu olan YÖK tərəfindən tanındığını bildirib. “UNEC-in zəngin təcrübəsindən yararlanmaq istəyirik”, deyə bildirən rektor Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanışlıqdan yüksək təəssüratla ayrıldığını qeyd edib.
Görüşdə elmi-tədqiqat sahəsində əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Qonaqlar UNEC-in doktorantura təhsilini yüksək qiymətləndirərək, gələcəkdə bu sahədə əməkdaşlığın onlar üçün faydalı olacağını bildiriblər.

Ректор Международного университета «Визион»: «Мы хотим воспользоваться богатым опытом UNEC»
В рамках визита между двумя высшими учебными заведениями заключен договор об академическом сотрудничестве. В соответствии с документом будет осуществлен обмен преподавателями, студентами, исследователями и административным составом. В том числе стороны будут проводить совместные научные исследования, организовывать научные семинары и конференции.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов рассказал гостям о направлениях стратегии развития университета, программах двойного диплома, осуществляемых UNEC с известными университетами мира. Он отметил, что UNEC  единственный университет в Азербайджане, имеющий филиал за рубежом и ведущий обучение  на четырех языках.
Выразив удовлетворение по поводу знакомства с UNEC, ректор Международного университета «Визион», профессор Фадиль Ходжа отметил, что руководимое им высшее учебное заведение единственный университет в Европе, ведущий обучение на турецком языке, который признан структурой высшего образования Турции YÖK. «Мы хотим воспользоваться богатым опытом UNEC» — отметил ректор,посетив Международный центр магистратуры и докторантуры, который оставил  у него самые высокие впечатления.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросу расширения отношений в сфере научных исследований.Высоко оценив образование докторантуры UNEC, гости отметили, что сотрудничество в будущем в этой сфере будет полезным для них.