Beynəlxalq yarışmanın Azərbaycandan olan təmsilçiləri: UNEC komandası
UNEC tələbələri CFA institutu tərəfindən hər il təşkil edilən “The CFA Institute Research Challenge” beynəlxalq yarışmasının Rusiyanın paytaxtı Moskvada keçiriləcək final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.
UNEC komandasını Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) maliyyə ixtisası üzrə IV kurs tələbələri Ruslan Axundzadə, Toğrul Həsənov və SABAH qruplarının maliyyə ixtisası üzrə IV kurs tələbələri Mirşahin Ağayev vəİlkin Sultanov təmsil ediblər.
Builki yarışmada Rusiya, Azərbaycan və Belarusiyanın 31 komandası mübarizə aparıb. İştirakçılar “Norilsk Nickel” şirkətinin maliyyə durumunu, fəaliyyət göstərdiyi bazarı və ölkə iqtisadiyyatını analiz ediblər, şirkətin qiymətləndirilməsini apararaq, hesabat hazırlayıblar. Hesabatları uğurlu olan 6 komanda Moskvada keçiriləcək final mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb.
Yarışmanın şərtlərinə uyğun olaraq, Moskvada çıxış edən 6 komandadan 2-si Sürixdə keçiriləcək regional finala, regional finalda uğurla çıxış edən komandalar isə Amerika Birləşmiş Ştatlarında keçiriləcək qlobal finala vəsiqə qazanmaq şansı əldə edəcəklər.
Yarışda UNEC komandasına fakültə üzrə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizov, ixtisas üzrə isə “Pasha İnvestments” şirkətinin investisiyalar üzrə baş analitiki Elnur Bədəlov rəhbərlik edib.

Representatives of the international contest from Azerbaijan: UNEC team
UNEC students have been awarded the final stage of the CFA Institute’s annual “CFA Institute Research Challenge” international competition which will be held every year in the Russian capital, Moscow.
UNEC team was represented by IV year students of the International School of Economics (ISE) Ruslan Akhundzade, Togrul Hasanov and IV year students of SABAH  Finance faculty  Mirshahin Aghayev and Ilkin Sultanov.
This year 31 teams from Russia, Azerbaijan and Belarus competed in this contest. Participants analyzed economy of the country and the financial status and market of “Norilsk Nickel” company where it is operating in.  Conducting an assessment they made the company’s report. Six teams presenting successful reports have won the right to participate in the final stage which will be held in Moscow.
According to the terms of the competition, two out of the 6 teams which ones are going to perform in Moscow will compete in the regional finals in Zurich, and the successful teams in the regional finals will have a chance to qualify for the global final in the United States.
The competition was led by Director of the International School of Economics Agil Azizov and senior analyst for investment at Pasha Investments, Elnur Badalov.