Beynəlxalq yarışmanın Azərbaycandan olan təmsilçiləri: UNEC komandası
UNEC tələbələri CFA institutu tərəfindən hər il təşkil edilən “The CFA Institute Research Challenge” beynəlxalq yarışmasının Rusiyanın paytaxtı Moskvada keçiriləcək final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.
UNEC komandasını Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) maliyyə ixtisası üzrə IV kurs tələbələri Ruslan Axundzadə, Toğrul Həsənov və SABAH qruplarının maliyyə ixtisası üzrə IV kurs tələbələri Mirşahin Ağayev vəİlkin Sultanov təmsil ediblər.
Builki yarışmada Rusiya, Azərbaycan və Belarusiyanın 31 komandası mübarizə aparıb. İştirakçılar “Norilsk Nickel” şirkətinin maliyyə durumunu, fəaliyyət göstərdiyi bazarı və ölkə iqtisadiyyatını analiz ediblər, şirkətin qiymətləndirilməsini apararaq, hesabat hazırlayıblar. Hesabatları uğurlu olan 6 komanda Moskvada keçiriləcək final mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb.
Yarışmanın şərtlərinə uyğun olaraq, Moskvada çıxış edən 6 komandadan 2-si Sürixdə keçiriləcək regional finala, regional finalda uğurla çıxış edən komandalar isə Amerika Birləşmiş Ştatlarında keçiriləcək qlobal finala vəsiqə qazanmaq şansı əldə edəcəklər.
Yarışda UNEC komandasına fakültə üzrə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizov, ixtisas üzrə isə “Pasha İnvestments” şirkətinin investisiyalar üzrə baş analitiki Elnur Bədəlov rəhbərlik edib.

Представители Азербайджана на международном соревновании: команда UNEC
Студенты UNEC получили пропуск в  финальный тур ежегодно организованного институтом CFA международного соревнования “The CFAInstitute Research Challenge”, которое состоится в столице России городе Москве.
Команду UNEC представили студенты IV курса Международной школы экономики (İSE) по специальности финансы Руслан Ахундзаде, Тогрул Гасанов и студенты IV курса групп САБАХ по специальности  финансы Миршахин Агаев и Илькин  Султанов.
В этом году на соревновании вела борьбу 31 команда из России, Азербайджана и Беларуси. Участники дали анализ финансового состояния, функционирующего рынка компании “Norilsk Nickel” и экономики страны, провели оценку компании и подготовили отчет.  6 команд, подготовивших успешный отчет, получили право на участие в финальном туре соревнования, которое состоится в Москве.
Согласно условиям соревнования  2 из 6 команд, которые выступят в Москве, будут иметь возможность получить пропуск на региональный финал в Цюрих, а команды, успешно выступившие в региональном финале, получат возможность участия в глобальном финале, которое состоится в Соединенных Штатах Америки.
На соревновании командой UNEC по факультету руководил директор Международной школы экономики Агиль Азизов, а по специальности главный аналитик по инвестициям компании “Pasha İnvestments” Эльнур Бадалов.
Следует отметить, что UNEC является единственной командой Азербайджана, получившей пропуск на  региональный финал.