Bilik Fondu və IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin nümayəndələri Maliyyə-İqtisad Kollecində
Bilik Fondu və IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin nümayəndələri UNEC nəzdində Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin tələbələri ilə görüşüb.
Kollecin direktoru Həmzə Ziyadov İslam Həmrəyliyi Oyunlarının ölkəmiz üçün əhəmiyyətindən danışaraq bildirib ki, belə tədbirlərin keçirilməsi Azərbaycan həqiqətlərinin beynəlxalq aləmdə təbliğinə geniş imkan yaradacaq. O qeyd edib ki, Azərbaycan dünyanın qabaqcıl idman ölkələri sırasında öz layiqli yerini tutmaqdadır və belə idman yarışlarının təşkili bu mövqenin bir daha möhkəmlənməsinə səbəb olur.
Bilik Fondunun aparat rəhbəri İsaxan Vəliyev Azərbaycanın dəfələrlə mötəbər beynəlxalq tədbirlərə yüksək səviyyədə ev sahibliyi etdiyini vurğulayaraq, IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının dinlərarası, mədəniyyətlərarası dialoqun inkişafına bir təkan verəcəyini diqqətə çatdırıb. IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin sədri, Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın rəhbərliyi ilə həyata keçirilən hazırlıq tədbirlərini yüksək dəyərləndirən İ.Vəliyev qeyd edib ki, oyunlar zamanı qonaqlar Azərbaycandakı multikultural ənənələrlə əyani tanış olacaq və ölkəmizi yaxından tanıyacaqlar.
IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin katibi Könül Nurullayeva çıxış edərək bildirib ki, uğurla başa çatmış ilk Avropa Oyunlarının ardınca ölkəmizdə növbəti İslam Həmrəyliyi Oyunlarının keçirilməsi Azərbaycanın tolerantlıq və multikulturalizm prinsiplərinə bağlılığının bariz nümunəsidir. K.Nurullayeva 21 idman növü üzrə 57 dövlətin 6 minə yaxın idmançısının mübarizə aparacağı oyunların 2017-ci il mayın 12-də başlayacağını diqqətə çatdırıb.
Sonda İslam Həmrəyliyi Oyunlarının Əməliyyat Komitəsi tərəfindən hazırlanan videoçarx nümayiş olunub.

Representatives of the Knowledge Fund and the Organizational Committee of the IV Islamic Solidarity Games at Financial Economic College
Representatives of the Knowledge Fund and the Organizational Committee of the IV Islamic Solidarity Games met with the students of the Financial Economic College performing under UNEC.
Speaking of the significance of Islamic Solidarity Games for our country, Director of the College Hamza Ziyadov noted that the kind of events would give a chance to promote Azerbaijan realities in international arena. He said Azerbaijan is occupying decent place among the countries to prefer sports competitions and the organization of such contests will contribute to strengthening this position again.
Emphasizing that Azerbaijan has repeatedly hosted such esteemed international events in a high level, Chief of staff of the Knowledge Fund Isakhan Veliyev added IV Islamic Solidarity Games would give a bust to the development of interreligious and intercultural dialogue. Highly appreciating the preparatory affairs performed under the Chairman of the Organizational Committee of IV Islamic Solidarity Games, First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva’s leadership, I. Veliyev said the guests would become familiar with multicultural values of Azerbaijan visually within the Games and know our country closely.
A Secretary of the Organizational Committee of IV Islamic Solidarity Games Konul Nurullayeva stressed that the implementation of the next Islamic Solidarity Games directly after the First European Games in our country is a good example of commitment to the principles of tolerance and multiculturalism in Azerbaijan. K.Nurullayeva drew to attention that the games to be attended by about 6 thousand of sportsmen from 57 countries on 21 sport types would start on May 12.
A video prepared by the Organizational Committee of the Islamic Solidarity Games was demonstrated in the end.