“Birbank” tələbə təqaüdünün qalibləri arasında UNEC tələbələri liderdir!
Ölkənin müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən 3000 tələbənin qatıldğı müsabiqədə UNEC qalib olan tələbə sayına görə liderdir. Belə ki, 15 nəfər qalibdən 6 nəfəri məhz UNEC tələbəsidir.
Qaliblərdən 5 nəfər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE), 1 nəfər isə UNEC SABAH Mərkəzinin tələbəsidir.
Proqramının qalibləri 2 il ərzində 300 manat aylıq təqaüd almaqla yanaşı, Kapital Bankda təcrübə keçmək, təlimlərə qatılmaq imkanı əldə ediblər.
Təqaüd proqramına 3-cü kursda oxuyan, universitetə qəbul balı 550 və daha yüksək, təhsil göstəriciləri ortalama 81 bal və daha yuxarı olan gənclər qoşulublar. Seçim prosesi bir neçə mərhələdə təşkil edilib və onlayn müraciət, qrup tapşırığı, imtahan və müsahibə mərhələlərindən uğurla keçən tələbələr “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıblar.

UNEC is the leader in terms of the number of winning students in the competition, which was attended by 3,000 students from various higher education institutions of the country.
Thus, 6 out of 15 winners are UNEC students.
5 of the winners are students of the International School of Economics (ISE) and one is a student of the UNEC SABAH Center.
The winners of the program received a monthly scholarship of 300 manats for 2 years, as well as the opportunity to participate in training and practice at Kapital Bank.
Young people who are in their 3rd year, scoring 550 and above, and owning a GPA of 81 or above have joined the scholarship program. The selection process was organized in several stages, and the students who successfully passed the stages of online application, group assignment, examination, and interview won the title of “Birbank scholar”.