“Birbank” tələbə təqaüdünün qalibləri arasında UNEC tələbələri liderdir!
Ölkənin müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən 3000 tələbənin qatıldğı müsabiqədə UNEC qalib olan tələbə sayına görə liderdir. Belə ki, 15 nəfər qalibdən 6 nəfəri məhz UNEC tələbəsidir.
Qaliblərdən 5 nəfər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE), 1 nəfər isə UNEC SABAH Mərkəzinin tələbəsidir.
Proqramının qalibləri 2 il ərzində 300 manat aylıq təqaüd almaqla yanaşı, Kapital Bankda təcrübə keçmək, təlimlərə qatılmaq imkanı əldə ediblər.
Təqaüd proqramına 3-cü kursda oxuyan, universitetə qəbul balı 550 və daha yüksək, təhsil göstəriciləri ortalama 81 bal və daha yuxarı olan gənclər qoşulublar. Seçim prosesi bir neçə mərhələdə təşkil edilib və onlayn müraciət, qrup tapşırığı, imtahan və müsahibə mərhələlərindən uğurla keçən tələbələr “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıblar.

Среди победителей студенческой стипендии «Birbank» студенты UNEC лидеры!
В конкурсе, в котором приняли участие 3000 студентов из разных высших учебных заведений страны, UNEC является лидером по числу студентов-победителей. Так, из 15 победителей 6 человек являются студентами UNEC.
Среди победителей 5 являются студентами Международной школы экономики (ISE), а 1 студент Центра САБАХ  UNEC.
Победители программы получили возможность в течение 2 лет получать месячную стипендию в размере 300 манат, а также пройти стажировку и участвовать в тренингах  в Капитал банке.
В стипендиальной программе приняли участие молодые люди, обучающиеся на 3 курсе, имеющие вступительный балл в университет 550 и выше, средний показатель успеваемости 81 балл и выше. Процесс отбора был организован в несколько этапов, и студенты, успешно прошедшие этапы онлайн-заявки, группового задания, экзамена и собеседования, получили звание «Стипендиат Бирбанка».