Böyük Britaniya şirkəti SABAH tələbələrinə mühazirə keçib
Böyük Britaniyanın TransTech Capital şirkətinin nümayəndələri Simon Robeson, David Livesley və Mahmut Sinoplu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) SABAH tələbələri üçün “İnnovasiya Menecmenti” fənnindən mühazirə keçiblər.
İnnovasiya siyasəti mövzusunda mühazirə ilə çıxış edən S.Robeson innovasiya siyasətində Böyük Britaniya təcrübəsindən danışıb. İnnovasiyaların inkişafı üzrə Azərbaycanın da böyük potensiala malik olduğunu qeyd edən qonaq ölkə prezidenti İlham Əliyevin “Ölkənin gələcəyi birbaşa olaraq elmi potensialın səviyyəsinə bağlıdır” fikrinin çox mühüm əhəmiyyət daşıdığını qeyd edib.
Sonda UNEC-in müəllimi Azər Bayramovun iştirakı ilə interaktiv müzakirə aparılıb.
Şirkətin nümayəndələri İKT sahəsində innovativ layihələrin maliyyələşdirilməsini və texnologiyaların transferini həyata keçirən İnnovasiya Menecmenti fənni üzrə mühazirəni dinləyiblər.
Qeyd: “İnnovasiya Menecmenti” fənninin tədrisi ingilis dilində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq UNEC-də SABAH qruplarında aparılır.
TransTech Capital şirkəti haqqında:
TransTech Capital şirkəti Böyük Britaniyada texnoloji transfer üzrə Oksford və Mançester Universitetləri ilə əməkdaşlıq edir. Şirkət Azərbaycanda innovativ layihələrin və texnoloji transferin inkişafı istiqamətində də fəaliyyət göstərir.

The British Company lectures to SABAH Students
The representatives of Trans Tech Capital based in Great Britain Simon Robeson, David Levesley and Mahmut Sinoplu have lectured to SABAH students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on “Innovation Management”.
Lecturing on Innovation policy S.Robeson has spoken about the British experience on innovation policy. Noting Azerbaijan’s potential in innovations development, the guest highlighted the importance of the President Ilham Aliyev’s quotation “The country’s future directly depend on the level of scientific potential”.
Finally, interactive discussion with UNEC teaching staff Azer Bayramov has been made.
The representatives of the company attended the lecture on Innovation Management which realizes the funding of innovative projects and transfer of technologies on the area of ICT.
Note: teaching of the discipline “Innovation Management” is being conducted in SABAH Groups of UNEC for the first time in Azerbaijan.
Trans Tech Capital background:
The Trans Tech Capital cooperates with the Universities of Oxford and Manchester of Great Britain on technology transfer. The company also carries out the activity in developing innovative projects and technology transfer in Azerbaijan.