Cənnətdəki ilk doğum günü: Şəhid Eldar Əliyev
13 fevral Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Türk Dünyası İqtisad fakültəsinin (TUDİFAK) məzunu, Vətən müharibəsinin şəhidi Eldar Əliyevin doğum günüdür, yaşasaydı 27 yaşı olacaqdı.
Eldar Əliyevin doğum günü münasibətilə İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı dos. Asiman Quliyev,  Tədrisin Keyfiyyətinin Qiymətləndirilməsi və İdarəedilməsi Mərkəzinin direktoru dos. Raqif Qasımov, TUDİFAK-ın dekan müavini Cəvahir Məmmədova, UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rüfət Süleymanlı və tələbələr şəhidin məzarını ziyarət ediblər. UNEC kollektivi şəhidin məzarı önünə gül dəstələri düzərək, onun əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra müəllim və tələbələr şəhidin ailəsinə baş çəkiblər. Anası Eldarla bağlı xatirələrini bölüşüb, onunla dost olduğunu, oğlunun hər sözünü anası ilə paylaşdığını deyib. Eldarın 13 rəqəminin onun üçün düşərli olduğuna inandığını xatırlayan ana, oğlunun ayın 13-də dünyaya gəldiyini, elə 13-ü də şəhid olduğunu bildirdi.
Şəhidin bacısı, TUDİFAK-ın məzunu olan Nərmin Əliyeva qardaşının hər il ad gününü səbirsizliklə gözlədiyini, doğun günü sürprizlərini, hazırlıqları böyük maraq və sevinclə qarşıladığını deyib.
Sonra dekan müavini Cəvahir xanım, Eldarın müəllimi olmuş Rafiq Qasımov onun tələbəlik illərindən danışıblar. E.Əliyevin savadlı, yenilikçi, pozitiv birgənc kimi yaddaşlarda qaldığını deyiblər. Eldarın fakültədə həm də şahmat turnirlərinin qalibi kimi tanındığını vurğulayıblar.
Sonda UNEC DQƏTM THİK-in sədri Günay Ağazadə özəl olaraq hazırlanmış xatirə hədiyyəsini şəhidin ailəsinə təqdim edib.

15 FEBRUARY 2021 | VIEWS:
February 13 is the birthday of Eldar Aliyev, a graduate of the Turkish World Economics Faculty of the Azerbaijan State University of Economics (TUDİFAK), a martyr of the Patriotic War, he would have been 27 years old if he had lived.
On the occasion of Eldar Aliyev’s birthday, Dean of the Faculty of Economics Assoc. Asiman Guliyev, director of the Center for Evaluation and Management of the Quality of Education, Assoc. Ragif Gasimov, TUDIFAK Deputy Dean Javahir Mammadova, UNEC Student Union Committee Chairman Rufat Suleymanli and students visited the martyr’s grave. The UNEC team paid tribute to his dear memory by arranging flowers in front of the martyr’s grave.
Later, teachers and students visited the martyr’s family. His mother shared her memories of Eldar and said that she is a friend with him, that she shares every word of her son with his mother. Remembering that Eldar believed that the number 13 was good for him, the mother said that her son was born on the 13th of the month, and he was martyred on the 13th.
The martyr’s sister, Narmin Aliyeva, a graduate of TUDIFAK, said that she eagerly waits for her brother’s birthday every year, welcomes birthday surprises and preparations with great interest and joy.
Then Deputy Dean Ms. Javahir and Eldar’s teacher Rafig Gasimov talked about his student years. They said that E. Aliyev was remembered as an educated, innovative, positive colleague. They emphasized that Eldar is also known as the winner of chess tournaments in the faculty.
In the end, the chairman of UNEC DQATM THIK, Gunay Aghazade, presented a specially prepared memorial gift to the martyr’s family.