Dahi bəstəkarın əsərləri UNEC tələbələrinin ifasında
Dekabrın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 85-illiyi çərçivəsində “Only in English” adlı tədbir keçirilib.
İngilis dilində təşkil olunan musiqili-əyləncəli tədbirdə tələbələrin ifasında dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəyovun “Arşın mal alan”, “O olmasın, bu olsun” əsərlərindən, həmçinin “Bəyin oğurlanması” filmindən səhnəciklər göstərilib. Tələbələrin Qarabağa həsr olunan təqdimatları nümayiş etdirilib.
Maraqla izlənən tədbir UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və Xarici Dillər-2 kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Произведения выдающихся композиторов в исполнении студентов UNEC
23 декабря в рамках 85-летия Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведено мероприятие под названием “Only in English”.
На мероприятии, организованном на английском языке, в исполнении студентов прозвучали отрывки из произведений выдающегося композитора Узеира Гаджибекова «Аршин мал алан», «Не та, так эта», а также сцены из фильма «Похищение жениха». Продемонстрированы презентации студентов, посвященные Карабаху.
Мероприятие при организационной поддержке Международной экономической школы UNEC и кафедрой Иностранных языков-2 воспринято с большим интересом.