Dahi bəstəkarın əsərləri UNEC tələbələrinin ifasında
Dekabrın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 85-illiyi çərçivəsində “Only in English” adlı tədbir keçirilib.
İngilis dilində təşkil olunan musiqili-əyləncəli tədbirdə tələbələrin ifasında dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəyovun “Arşın mal alan”, “O olmasın, bu olsun” əsərlərindən, həmçinin “Bəyin oğurlanması” filmindən səhnəciklər göstərilib. Tələbələrin Qarabağa həsr olunan təqdimatları nümayiş etdirilib.
Maraqla izlənən tədbir UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və Xarici Dillər-2 kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilib.

The Great Composer’s Compositions performed by the Students
Event named “Only in English” was held within the framework of 85th anniversary of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on December 23.
Scenes from the great composer Uzeyir Hajibayov’s compositions “Arshin mal alan”, “O olmasin bu olsun”, as well as the film “Beyin oghurlanmasi” (Groom’s Kidnapping” were performed by the students in the musical and entertaining event organized in English. Students’ presentations dedicated to Garabagh have also been featured.
The event followed with great interest was held by the School of International Economics and the Department of “Foreign Languages-2” of UNEC.