18446972_130765_n (005)UNEC-də “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin (SUES) təşkilatçılığı, Avropa Tələbələr Forumu Bakı İctimai Birliyi və Reduco Tədris Mərkəzinin sponsorluğu ilə “Davos İqtisadi Forumu modeli – UNEC” keçirilib.
Forumun məqsədi gənclərin iqtisadi biliklərini artırmaq, dünyada baş verən iqtisadi-sosial proseslər barədə fikir mübadiləsi aparmaq, həmçinin təmsil etdikləri dövlətlərin (qurumların, şirkətlərin) maraqlarını qorumağa əsaslanıb.
Foruma qatılmaq üçün tələbələr öncədən qeydiyyatdan keçiblər. Dörd istiqamət üzrə keçirilən forumda tələbələr siyasətçi, beynəlxalq maliyyə qurumlarının nümayəndələri, idarə heyətinin sədri (CEO), jurnalist qismində çıxış ediblər. Tələbələr mövzular barədə araşdırmalar apararaq, onlara verilən müddət ərzində fikirlərini bölüşüblər. Forumda 12 tələbə-spiker təmsil etdikləri qurumların fəaliyyətindən danışıb, əhəmiyyətini açıqlayıblar. Eyni zamanda auditoriyanın suallarını cavablandırıblar.
Sonda iştirakçıların daha çox marağına səbəb olan ən yaxşı üç tələbə-spiker diplom və medallarla təltif olunub. Digər spikerlərə isə sertifaktlar təqdim edilib.

Модель экономического форума Davos – UNEC
В UNEC при организационной поддержке Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» (SUES), спонсорстве Бакинского общественного объединения Европейского форума студентов и Учебного центра Reduco проведена «Модель экономического форума Davos – UNEC”.
Целью форума является повышение экономических знаний молодежи, проведение обмен мнениями по вопросам происходящих в мире социально-экономических процессов, а также защита интересов представляемой страны (структур, компаний).
Для участия в форуме студенты заранее прошли регистрацию. На форуме, проходящем в четырех направлениях, студенты выступили в качестве политика, представителя международной финансовой структуры, председателя управления (CEO), журналиста. Студенты исследовали вопросы тем, в течение выделенного им времени поделились своими мнениями. На форуме 12 студентов-спикеров рассказали о структуре, которую представляли, отметили ее значение. В то же время ответили на вопросы аудитории.
В завершении три студента-спикера, вызвавшие наибольший интерес участников, были награждены дипломами и медалями. Другим спикерам были вручены сертификаты.