Differensial əmək haqqı sisteminin onluğuna düşən UNEC müəllimləri – SİYAHI
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professor-müəllim heyətinin xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirilməsinə əsaslanan differensial əmək haqqı sistemində müəllimlərin reytinqinin mart ayının 1-nə olan nəticələri açıqlanıb:
1. Elşən Bağırzadə – Beynəlxalq iqtisadiyat kafedrası
2. Fariz Əhmədov – İqtisadiyyat və işlətmə kafedrası
3. Rəna Babayeva – Fizika və kimya kafedrası
4. Araz Aslanlı – İqtisadiyyat və işlətmə kafedrası
5. Nazim Cəfərov – İqtisadiyyat və işlətmə kafedrası
6. Rövnəq Rzayev – Fizika və kimya kafedrası
7. Aynur Qədiməliyeva – Azərbaycan dili kafedrası
8. Abbas Seyidov – Azərbaycan tarixi kafedrası
9. Leyla Hacıyeva – Marketinq kafedrası
10. Zabit Aslanov – Standartlaşma və sertifikasiya kafedrası
Sistemə yeni məlumatlar daxil olduqca sıralama dəyişəcək.
1 sentyabr 2015-ci ildən işə düşən sistemə bu günə qədər UNEC-in 775 müəllimi haqqında məlumat yüklənib. Həmin müəllimlər sistemə 2957 fəaliyyət daxil edib. Onların 1407-si sənəd və sertifikat, 250-si isə elmi məqalədir. Daxil olan fəaliyyətlər professor-müəllim heyətinin Xidməti Fəaliyyətini Qiymətləndirmə üzrə Daimi Komissiya tərəfindən yoxlanaraq təsdiq edilib.
İyun ayının 30-da differensial əmək haqqı sistemində ilk yüz yerə yüksələn müəllimlərin sistemə daxil etdikləri fayllar nümayiş etdiriləcək.

СПИСОК преподавателей, попавших в десятку системы дифференциальной заработной платы
В системе дифференциальной заработной платы, основанной на служебной деятельности профессорско-преподавательского состава Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), освещены результаты рейтинга преподавателей на 1 марта:
• Эльшан Багирзаде – кафедра Международных отношений
• Фариз Ахмедов – кафедра Экономики и управления
• Рена Бабаева – кафедра Физики и химии
• Араз Асланлы — кафедра Экономики и управления
• Назим Джафаров – кафедра Экономики и управления
• Ровнаг Рзаев – кафедра Физики и химии
• Айнур Гадималиева – кафедра Азербайджанского языка
• Аббас Сеидов – кафедра Истории Азербайджана
• Лейла Гаджиева – кафедра Маркетинга
• Забит Асланов – кафедра Стандартизации и сертификации
По мере поступления в систему информации список будет меняться.
С 1 сентября 2015 года по сегодняшний день в систему загружены сведения о 775 преподавателях UNEC. Эти преподаватели включили в систему 2957 сведений о своей деятельности. Из них 1407 документы и сертификаты, а 250 научные статьи. Поступившие сведения о деятельности рассмотрены и утверждены Постоянной комиссией по оценке служебной деятельности профессорско-преподавательского состава.
30 июня будут продемонстрированы файлы, включенные в систему преподавателями, которые в системе дифференциальной заработной платы заняли первые сто места.