Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzində ikinci ali təhsilə qəbul olmuş tələbələrlə görüş keçirilib
IMG_1282Görüşdə mərkəz direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev  ikinci dəfə tələbə adı qazanması münasibətilə tələbələri təbrik edərək, UNEC-də tətbiq edilən yeniliklərdən, tədris prosesinin müasirləşdirilməsi və yeni şəraitin tələblərinə uyğun şəkildə formalaşdırılması məqsədilə həyata keçirilən islahatlardan danışıb. Bildirib ki, görülən işlərin nəticəsidir ki, bu il 600-dən yüksək bal toplayan tələbələrdən 291 nəfəri UNEC-i seçib.
UNEC-də qiyabi təhsil formasında tədrisin təşkilinin artıq iki ildir ki, kredit sisteminin tələblərinə əsasən qurulduğunu bildirən mərkəz direktoru kredit sisteminin mahiyyəti və prinsipləri haqqında da tələbələrə geniş məlumat verərək, UNEC-də tədrisin tamamilə elektronlaşmasını təmin edən “Elektron universitet” modeli barədə danışıb.
Sonda qiyabi təhsildə tədris prosesinin vəziyyəti geniş müzakirə edilərək,  tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi ilə bağlı tələbələrin təklifləri dinlənilib.

Meeting with the Students enrolled to the Secondary Higher Education held at the Distance, Part- time and Secondary Education Center
1387
IMG_1282
Congratulating the students with their admission for the second time, the Center Director Sabuhi Tanriverdiyev spoke about the innovations applied at UNEC and the reforms held for the modernization of the teaching process and its formation in accordance with the new requirements. He said that as a result of the work done 291 of the students collecting more than 600 points chose UNEC.
Highlighting the organization of part-time education at UNEC in accordance with the requirements of credit system for already two years, the Center Director provided the students with the information about the essence and principles of credit system in detail. He spoke about the E-University model ensuring the whole digitalization of the training at UNEC.
Students’ proposals on improving the quality of education were sounded by the students within the broad debates on the part- time training in the end.