Dövlət qulluğuna işə qəbul üzrə imtahanda ən yaxşı nəticəni UNEC məzunları göstərib
Dövlət İmtahan Mərkəzi dekabrın 17-də keçirilən dövlət qulluğuna işə qəbul üzrə imtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçən şəxslərin bitirdikləri ali təhsil müəssisələri üzrə statistik məlumatları açıqlayıb.
Məlumata görə, ümumilikdə 65 ali təhsil müəssisəsi məzunlarının iştirak etdiyi imtahanlarda UNEC məzunları üstünlük təşkil edib. İmtahandan uğur qazananların siyahısına da UNEC liderlik edir. Belə ki, imtahanda iştirak etmək üçün müraciət edən 538 UNEC məzunundan 251 nəfəri (46.7%) sertifikat almaq üçün tələb olunan balı toplayıb.
UNEC-dən sonra siyahıda Bakı Dövlət Universitetinin adı gəlir – 521 məzundan 230 nəfər (44.1%). III yerdə isə Dövlət İdarəçilik Akademiyasıdır – 78 məzundan 48 nəfər (61.5%).

На экзаменах по приему на государственную службу наилучший результат показали выпускники UNEC
Государственный экзаменационный центр обнародовал статистические данные по высшим учебным заведениям, которые окончили лица, прошедшие регистрацию для участия в экзаменах по приему на государственную службу, состоявшуюся 17 декабря.
По данным, в целом в экзаменах, в которых приняли участие выпускники 65 высших учебных заведений, выпускники UNEC одержали преимущество. В списке добивших успехов лидирует UNEC.  А из 538 выпускников UNEC, обратившихся для участия в экзаменах, 251 (46.7%) набрали требуемый для получения сертификата балл.
После  UNEC в списке находится Бакинский государственный университет – из 521 выпускника 230 человек (44.1%). А на III месте Академия государственного управления – из 78 выпускников 48 человек (61.5%).