Dövlət qulluğuna işə qəbul üzrə imtahanda ən yaxşı nəticəni UNEC məzunları göstərib
Dövlət İmtahan Mərkəzi dekabrın 17-də keçirilən dövlət qulluğuna işə qəbul üzrə imtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçən şəxslərin bitirdikləri ali təhsil müəssisələri üzrə statistik məlumatları açıqlayıb.
Məlumata görə, ümumilikdə 65 ali təhsil müəssisəsi məzunlarının iştirak etdiyi imtahanlarda UNEC məzunları üstünlük təşkil edib. İmtahandan uğur qazananların siyahısına da UNEC liderlik edir. Belə ki, imtahanda iştirak etmək üçün müraciət edən 538 UNEC məzunundan 251 nəfəri (46.7%) sertifikat almaq üçün tələb olunan balı toplayıb.
UNEC-dən sonra siyahıda Bakı Dövlət Universitetinin adı gəlir – 521 məzundan 230 nəfər (44.1%). III yerdə isə Dövlət İdarəçilik Akademiyasıdır – 78 məzundan 48 nəfər (61.5%).

The UNEC alumni have got the best results in the civil service recruitment exam
The State Examination Center published the statistical data of the individuals registered for participating in the civil service examinations held on Decmber 17, according to the higher education institutions they had graduated from.
According to the data, the UNEC alumni prevailed in the exams held with the participation of the alumni of 65 higher education institutions in general. UNEC is also leading the list of successful applicants. Thus, 251 (46.7%) of  538 UNEC alumni who applied for participating in the exams got the required point to obtain the certificate.
The Baku State University is following the UNEC in the list with the indicators – from 521 alumni 230  (44.1%). The Public Admistration Academy is in the third place with the indicators – from 78 alumni 48(61.5%).