Almaniyanın Münhen Texniki Universitetinin professoru, Humboldt mükafatı alan ilk azərbaycanlı alim, əməkdar elm xadimi, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Məsud Əfəndiyev və Kanadanın Beynəlxalq Biznes Universitetinin fəxri rektoru professor Feridun Hamdullahpur UNEC-in tələbələri və gənc müəllimləri ilə görüşüb.
Tələbələrlə görüşən dünya şöhrətli alimlər onlara təhsilin əhəmiyyətindən, elm və təhsilin gənclərin inkişafındakı rolundan danışıblar, tələbələrin uğur əldə edə bilmələri və rəqabətqabiliyyətli ola bilmələri üçün bilik və bacarıqlarını daim inkişaf etdirməyi tövsiyə ediblər.
Gənc müəllimlərlə görüşdə isə ali təhsil sistemindəki yeni trendlərdən, tələbə-müəllim münasibətinin təkmilləşdirilməsi, eləcə də tədqiqatçılıq fəaliyyətindən, multidisiplinar tədqiqatın əhəmiyyətindən bəhs olunub.

World-renowned scientists met with teachers and students of UNEC
Professor of the Technical University of Munich, Germany, the first Azerbaijani scientist to receive the Humboldt Prize, Honored Scientist, Doctor of Physical and Mathematical Sciences Masud Efendiyev and Honorary Rector of the International Business University of Canada Professor Feridun Hamdullahpur met with UNEC students and young teachers.
World-renowned scholars who met with the students told them about the importance of education, the role of science and education in the development of young people, and advised them to constantly develop their knowledge and skills so that students can succeed and be competitive.
At the meeting with young teachers, they talked about new trends in the higher education system, the improvement of student-teacher relations, as well as research activities, and the importance of multidisciplinary research.