Harvard, Stanford, Massachusetts Institute of Technology, Fletcher School of Law and Diplomacy, University of California, Berkeley, Tufts University və digər nüfuzlu ali təhsil ocaqlarından məzun olub UNESCO, NATO, BMT kimi qurumlarda çalışan dünyanın müxtəlif ölkələrinin ekspertləri UNEC-in qonağı olub.
Dünyanın nüfuzlu universitetlərinin tələbələrilə motivasiya görüşləri keçirdiklərini bildirən məzunlar UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qrupunun tələbələrinə öz uğur hekayələrini danışıblar. Görüşdə Massachusetts Institute of Technology və Harvard Universitetinin müəllimləri ilə yanaşı, azərbaycanlı millət vəkili, Harvard məzunu Vüsal Hüseynov da iştirak edib.
Onlar tələbələrə ABŞ universitetlərinin bakalavr və magistr təhsilindən söz açıb, həyatda uğur qazanmağın yolları və peşə seçimi haqqında tövsiyələr veriblər. Məzunlar tələbələrin ABŞ-da təhsil üçün maliyyə dəstəyini necə almalı, insanın öz intellekt əmsalını necə hesablaması və s. kimi suallarını cavablandırıblar.
Tələbələrlə görüşdən məmnun qaldıqlarını bildirən məzunlar UNEC tələbələrinin bilik və intellektini yüksək qiymətləndiriblər. UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin I kurs tələbəsi Aysel Cəfərzadənin koreya dilində səlis danışması Koreyadan olan məzunun xüsusi marağına və sevincinə səbəb olub. Görüşün sonunda məzunlar diskussiyanı sosial şəbəkə üzərindən davam edə biləcəklərini qeyd ediblər.
Məzunlar Azərbaycandan sonra hindli tələbələrlə görüşmək üçün Hindistana yola düşəcəklərini bildiriblər.

Выпускники авторитетных университетов в UNEC
Выпускники,  отметив о проведенных в различных университетах мира мотивационных встреч со студентами, рассказали студентам Международной школы экономики и групп САБАХ UNEC историю своего успеха. Во встрече наряду с преподавателями MassachusettsInstituteofTechnologyи Гарвардского университета принял участие азербайджанский депутат, выпускник Гарвардского университета  Вюсал Гусейнов.
Они рассказали студентам об уровнях высшего образовании бакалавра и магистра в университетах США, дали советы о путях достижения успеха и выбора профессии. Выпускники ответили на вопросы студентов о том, как они могут получить материальную поддержку для обучения в США, вычислить свой интеллектуальный коэффициент и т.д.
Выпускники,  выразив удовлетворение по поводу встречи со студентами, высоко оценили знания и интеллектуальный уровень студентов UNEC.  Свободное владение студентки Iкурса Международной школы экономики UNEC Айсель Джафарзаде корейским языком вызвал большой интерес и радость у выпускника  из Кореи.   В конце встречи выпускники отметили, что дискуссию смогут продолжить через социальную сеть.
Выпускники отметили, что после Азербайджана они отправятся в Индию для встречи с индийскими студентами.