tic_mahar_fotodosent Əkbərov Məhərrəm Qənbər oğlu
1973-cü ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun «Ticarətin iqtisadiyyatı» fakültəsinə daxil olmuş, 1976-cı ildə Leninqrad Sovet Ticarəti İnstitutunun yuxarı kursuna göndərilmiş, 1977-ci ildə həmin institutu «iqtisadçı» ixtisası ilə bitirmişdir. 1977-1979-cu ildə hərbi xidmətdə olmuşdur. 1979-cu idən əmək fəaliyyətinə başlamış və 1981-1997-ci illər ərzində Azərbaycan Respublikası Ticarət Nazirliyinin mərkəzi aparatında aparıcı iqtisadçı, şöbə müdiri vəzifələrində işləmişdir.
1983-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspiranturasına daxil olmuş, 1988-ci ildə Tbilisi Dövlət Universitetində namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. 2004-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində işləməyə başlamışdır. 2006-2012-ci illərdə «Kommersiya» fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində işləmişdir. 2013-2015-ci illərdə “Ticarət” kafedrasının  müdiri vəzifəsində çalışmışdır. 2016-cı ildən “Ticarət və gömrük işinin təşkili” kafedrasının dosenti vəzifəsində çalışır.
2011-ci ildə AAK tərəfindən dosent elmi adı verilmişdır. 10 fənn proqramının, 2 dərs vəsaitinin, 20-dan çox elmi məqalənin müəllifidir.

доцент Акберов Магеррам Ганбар оглы
В 1973 году поступил на факультет «Экономика торговли» Азербайджанского института  народного хозяйства им.Д.Буниатзаде. в 1976 году был направлен в старший курс Ленинградского советского института торговли, в  1977 году окончил указанный институт по специальности «Экономист». В 1977-1979 годах был на военной службе. В 1979 году приступил к трудовой деятельности, в течение 1981-1997 годов работал в центральном аппарате Министерства торговли Азербайджанской Республики на должности ведущего экономиста, начальника отдела.
В 1983 году поступил в аспирантуру Азербайджанского института народного хозяйства, в 1988 году защитил диссертационную работу в Тбилисском государственном университете. С 2004 года приступил к работе в Азербайджанском государственном экономическом университете. В 2006-2012 годах работал на должности заместителя декана факультета «Коммерция». В 2013-2015 годах работал заведующим кафедрой «Торговля». С 2016 года работает на должности доцента кафедры «Торговля и организация таможенного дела».