Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin 13 əməkdaşı UNEC-in “Liderlik” üzrə mini-MBA proqramından məzun oldu
02 MAY 2024 | VIEWS:
UNEC ilə Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi arasındakı imzalanan memorandum çərçivəsində nazirliyin 13 nəfər əməkdaşı üçün keçirilən “Liderlik” üzrə Mini-MBA sertifikat proqramı uğurla yekunlaşıb.
UNEC tərəfindən təşkil olunan 6 aylıq proqramda nazirliyin əməkdaşlarına liderlik və idarəetmə, komanda quruculuğu və təşkilati davranışın formalaşdırılması mexanizmi, maliyyə və insan resurslarının effektiv idarəetmə üsulları, eyni zamanda müasir dövrün tələbləri və  rəqəmsallaşma ilə inteqrasiya olunan təşkilati mədəniyyətin qurulması ilə bağlı təlimlər keçirilib.
Proqram İsraildə “Soft Skills: Təlimçilərin təlimi” beynəlxalq proqramı üzrə kvalifikasiya sertifikatlarını qazanmış UNEC-in peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən aparılıb.
Sertifikatların təqdimat olunması mərasimində iştirak edən ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Rauf Hacıyev, UNEC-in prorektoru dosent Fariz Əhmədov proqramın məzunlarını təbrik ediblər, onların əldə etdikləri bilik və bacarıqların gələcək fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağından əminliyini ifadərə edərək, məzunlara uğurlar arzulayıblar.

13 сотрудников Министерства экологии и природных ресурсов окончили программу mini-MBA UNEC «Лидерство»
02 МАЯ 2024 | VIEWS:
В рамках меморандума, подписанного между UNEC и Министерством экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики, успешно завершена программа сертификации Mini-MBA по «Лидерству» для 13 сотрудников министерства.
В рамках 6-месячной программы, организованной Центром непрерывного образования UNEC, сотрудники министерства прошли обучение по лидерству и менеджменту, построению команды и механизму формирования организационного поведения, эффективным методам управления финансовыми и человеческими ресурсами, а также  были проведены тренинги по построению организационной культуры, интегрированной с требованиями современной эпохи и цифровизации.
Программу проводили профессиональные специалисты UNEC, получившие квалификационные сертификаты по международной программе «Soft Skills: «Тренинг тренеров» в Израиле.
Принявшие участие в церемонии вручения сертификатов заместитель министра экологии и природных ресурсов Рауф Гаджиев, проректор UNEC, доцент Фариз Ахмедов поздравили выпускников программы, выразили уверенность, что полученные ими знания и навыки сыграют важную роль в их будущей деятельности и пожелали им успехов.