Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin 13 əməkdaşı UNEC-in “Liderlik” üzrə mini-MBA proqramından məzun oldu
02 MAY 2024 | VIEWS:
UNEC ilə Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi arasındakı imzalanan memorandum çərçivəsində nazirliyin 13 nəfər əməkdaşı üçün keçirilən “Liderlik” üzrə Mini-MBA sertifikat proqramı uğurla yekunlaşıb.
UNEC tərəfindən təşkil olunan 6 aylıq proqramda nazirliyin əməkdaşlarına liderlik və idarəetmə, komanda quruculuğu və təşkilati davranışın formalaşdırılması mexanizmi, maliyyə və insan resurslarının effektiv idarəetmə üsulları, eyni zamanda müasir dövrün tələbləri və  rəqəmsallaşma ilə inteqrasiya olunan təşkilati mədəniyyətin qurulması ilə bağlı təlimlər keçirilib.
Proqram İsraildə “Soft Skills: Təlimçilərin təlimi” beynəlxalq proqramı üzrə kvalifikasiya sertifikatlarını qazanmış UNEC-in peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən aparılıb.
Sertifikatların təqdimat olunması mərasimində iştirak edən ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Rauf Hacıyev, UNEC-in prorektoru dosent Fariz Əhmədov proqramın məzunlarını təbrik ediblər, onların əldə etdikləri bilik və bacarıqların gələcək fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağından əminliyini ifadərə edərək, məzunlara uğurlar arzulayıblar.

13 employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources graduate from UNEC’s “Leadership” mini-MBA program
02 MAY 2024 | VIEWS:
Within the framework of the memorandum signed between UNEC and the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Mini-MBA certificate program on “Leadership” for 13 employees of the ministry has been completed.
In the 6-month program organized by the Lifelong Education Center of UNEC, the employees of the ministry were trained in leadership and management, team building and organizational behaviour formation mechanism, effective management methods of financial and human resources, as well as the establishment of an organizational culture integrated with the demands of the modern era and digitalization.
The program was conducted by UNEC professionals who received qualification certificates for the “Soft Skills: Training of Trainers” international program in Israel.
Deputy Minister of Ecology and Natural Resources, Rauf Hajiyev, Vice-Rector of UNEC, Associate Professor Fariz Ahmadov, who participated in the certificate presentation ceremony, congratulated the graduates of the program, expressed their confidence that the knowledge and skills they acquired will play an important role in their future activities, and wished them success.