“Ekspo 2025 Bakı” esse müsabiqəsinin qalibi – UNEC tələbəsi
Gənclər və İdman Nazirliyi, Təhsil Nazirliyi və “Ekspo 2025 Bakı” Əməliyyat Katibliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqə 2025-ci ildə Beynəlxalq Sərgilər Bürosunun ümumdünya sərgisinə ev sahibliyinə Bakı şəhərinin namizədliyi çərçivəsində təşkil olunub.
“İnsan kapitalını inkişaf etdirərək, daha yaxşı gələcək quraq” mövzusu üzrə keçirilən müsabiqənin məqsədi gənclər arasında “Ekspo 2025 Bakı” layihəsi haqqında məlumatlılıq səviyyəsini artırmaq, ölkə üçün vacib əhəmiyyət kəsb edən məsələlərdə gənclərin iştirakına şərait yaratmaq, onların kreativlik potensialını  müasir cəmiyyətin inkişaf istiqamətləri və sərginin fəlsəfəsinə yönəltməkdir.
UNEC-in İqtisadiyyat fakultəsinin IV kurs tələbəsi Amin Hüseynov müsabiqəyə “Mənim ölkəm, mənim gələcəyim” essesi ilə qatılıb. A.Hüseynov UNEC-in İnklüziv Təhsil Mərkəzinin fəal üzvlərindəndir.

The competition held by the joint organization of the Ministy of Youth and Sports, the Ministry of Education and the Operations Secretariat of “Expo 2025 Baku” was realized within the framework of nomination of the city Baku for hosting the worldwide fair of the International Exhibitions Bureau that would take place in 2025.
The goal of the competition realized on the topic “Let’s create the better future, developing the human capital” is to raise the awareness level among the young people about the “Expo 2025 Baku” project, to create conditions for participation of youth in issues of great importance for the country, to focus their creative potential on the development trends of the modern society and the philosophy of the exhibition.
The IV year student of the Economics faculty of UNEC Amin Huseynov participated in the competition with the essay “My Country, My Future”. A.Huseynov is one of the active members of the Inclusive Education Center of UNEC.