“Ekspo 2025 Bakı” esse müsabiqəsinin qalibi – UNEC tələbəsi
Gənclər və İdman Nazirliyi, Təhsil Nazirliyi və “Ekspo 2025 Bakı” Əməliyyat Katibliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqə 2025-ci ildə Beynəlxalq Sərgilər Bürosunun ümumdünya sərgisinə ev sahibliyinə Bakı şəhərinin namizədliyi çərçivəsində təşkil olunub.
“İnsan kapitalını inkişaf etdirərək, daha yaxşı gələcək quraq” mövzusu üzrə keçirilən müsabiqənin məqsədi gənclər arasında “Ekspo 2025 Bakı” layihəsi haqqında məlumatlılıq səviyyəsini artırmaq, ölkə üçün vacib əhəmiyyət kəsb edən məsələlərdə gənclərin iştirakına şərait yaratmaq, onların kreativlik potensialını  müasir cəmiyyətin inkişaf istiqamətləri və sərginin fəlsəfəsinə yönəltməkdir.
UNEC-in İqtisadiyyat fakultəsinin IV kurs tələbəsi Amin Hüseynov müsabiqəyə “Mənim ölkəm, mənim gələcəyim” essesi ilə qatılıb. A.Hüseynov UNEC-in İnklüziv Təhsil Mərkəzinin fəal üzvlərindəndir.

Победитель конкурса эссе “Ekspo 2025 Bakı” – студент UNEC
Конкурс, состоявшийся при совместной организационной поддержке Министерства молодежи и спорта, Министерства образования и Операционного секретариата “Ekspo 2025 Bakı”, организован в рамках выдвижения города Баку  кандидатом в качестве принимающей стороны всемирной выставки Международного бюро выставок в 2025 году.
Конкурс по теме «Развивая человеческий капитал, построим прекрасное будущее», проводится с целью расширения среди молодежи уровня информированности о проекте “Ekspo 2025 Bakı”, создания условий для участия молодежи в мероприятиях, имеющих важное значение для страны, направление профиля их креативного потенциала на развитие современного общества и философию выставки.
Студент IV курса факультета Экономики UNEC Амин Гусейнов представил на конкурс  эссе по теме «Моя страна, мое будущее».  А.Гусейнов является активным членом Центра инклюзивного образования UNEC.