turk_yusifƏliyev Yusif Nadim oğlu
1977-ci ildə Saatlı Rayonu Şirinbəyli kəndində anadan olmuşdur. Bakalavr təhsilini 2003-cü ildə Türkiyə Respublikası Selçuk Universitetində Əlaqələr (Communication-Jurnalistika) fakültəsində bitirmiş və 2005-ci ildə eyni universitetin Sosial Elmlər İnstitutunda eyni ixtisas üzrə magistratura təhsilini  tamamlamışdır.
2005-ci ildə Selçuk Universitetində Public Relations-Tanıtma sahəsində doktorantura proqramına qəbul olmuş və  Public Relations (İctimaiyyətlə əlaqələr) mövzusunda dissertasya işini müdafiə edərək proqramı müvəffəqiyyətlə tamamlamışdır. 2007-ci ildən Türk dünyası iqtisad fakültəsində müəllimlik fəaliyyətinə başlamış və 2015-ci ildən etibarən Türk dünyası iqtisad fakültəsində  dekan müavini vəzifəsində işləyir.
Müxtəlif zamanlarda bir çox konfranslarda, forum və seminarlarda “İctimaiyyətlə əlaqələr-PR”, “Təşkilati davranış” və “Reklamçılıq”mövzularında məruzələrlə çıxış etmişdir.

turk_yusifАлиев Юсиф Надим оглы
Родился в 1977 году в селе Ширинбейли Саатлинского района. В 2003 году окончил факультет «Коммуникация» (Communication-Jurnalistika)  универ- ситета Сельджук (Турецкая Республика). В 2005 году завершил магистерское образование по той же специальности в Институте социальных наук.
В 2005 году поступил в программу докторантуры университета Сельджук в сфере  Public Relations- Представление. Защитив диссертационную работу на тему Public Relations (связь с общественностью), успешно завершил программу.
С 2007 года приступил к преподавательской деятельности на факультете Экономики Тюркского мира. С 2015 года работает на факультете Экономики Тюркского мира на должности заместителя декана.
В разные годы выступал с докладами во многих конференциях, форумах и семинарах, на темы «Связь с общественностью», «Организованное поведение», «Рекламное дело».