turk_yusifƏliyev Yusif Nadim oğlu
1977-ci ildə Saatlı Rayonu Şirinbəyli kəndində anadan olmuşdur. Bakalavr təhsilini 2003-cü ildə Türkiyə Respublikası Selçuk Universitetində Əlaqələr (Communication-Jurnalistika) fakültəsində bitirmiş və 2005-ci ildə eyni universitetin Sosial Elmlər İnstitutunda eyni ixtisas üzrə magistratura təhsilini  tamamlamışdır.
2005-ci ildə Selçuk Universitetində Public Relations-Tanıtma sahəsində doktorantura proqramına qəbul olmuş və  Public Relations (İctimaiyyətlə əlaqələr) mövzusunda dissertasya işini müdafiə edərək proqramı müvəffəqiyyətlə tamamlamışdır. 2007-ci ildən Türk dünyası iqtisad fakültəsində müəllimlik fəaliyyətinə başlamış və 2015-ci ildən etibarən Türk dünyası iqtisad fakültəsində  dekan müavini vəzifəsində işləyir.
Müxtəlif zamanlarda bir çox konfranslarda, forum və seminarlarda “İctimaiyyətlə əlaqələr-PR”, “Təşkilati davranış” və “Reklamçılıq”mövzularında məruzələrlə çıxış etmişdir.

Aliyev Yusif Nadim oghlu was born in Shirinbayli village of  Saatli region in 1977.
He got a Bachelor’s Degree in Communication-Journalistic at Selcuk University of the Republic of Turkey in 2003. In the year 2005, he completed his graduate education in the same major.
Y. Aliyev was enrolled on the Doctoral Program of the same university in Public Relations-Advertising, and completed the program successfully defending the thesis on Public Relations.
He started teaching at the Faculty of Economics of the Turkic World in 2007 and has been working as a Deputy Dean of the Faculty of Economics of the Turkic World since 2015.
He has made reports at many conferences, forums and seminars on “Public Relations-PR”, “Organizational Behavior” and “Advertising”.