elnara_profilElnarə Yusif qızı Ömərova
1995-2000-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının İnzibati İdarəetmə fakültəsində bakalavr təhsili alıb.
2000-2002-ci illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində Mühəndis İqtisadiyyatı və İdarəetmə ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin doktorantıdır. Doktorantura mövzusu “Kiçik və orta müəssisələrdə innovasiya fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılması”dır.
2014-2019-cü ilin iyun ayınadək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsində mətbuatla iş üzrə mütəxəssis vəzifəsində çalışıb. 2019-cu ilin iyun ayından İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
UNEC-də ənənəvi olaraq, hər il keçirilən İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Magistr və Doktorantların Beynəlxalq Elmi Konfransının təşkilat komitəsinin üzvüdür.
Akademik kitabxanaların yeni fəaliyyət istiqamətləri üzrə Beynəlxalq Elmi Konfransın təşkilat komitəsinin üzvüdür.

Эльнара Юсиф гызы Мамедова
В 1995-2000 годах получила степень бакалавра на факультете Административного управления Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
В 2000-2002 годах получила степень магистра по специальности Инженерной экономики и управления в Азербайджанском университете архитектуры и строительства.
Является докторантом Сумгаитского государственного университета. Темой докторантуры является «Повышение эффективности инновационной деятельности на малых и средних предприятиях».
С 2014 по июнь 2019 год работала на должности специалиста по прессе в Отделе по связям с общественностью Азербайджанского государственного экономического университета. С июня месяца 2019 года назначена на должность заведующей Отделом по связям с общественностью.
Является членом оргкомитета Международной научной конференции магистров и докторантов в сфере экономики и управления, ежегодно проводимой в UNEC.
Является членом оргкомитета Международной научной конференции по новым направлениям деятельности академических библиотек.