Əmək bazarında UNEC-in hazırladığı kadrlara təlabat artır
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsinin tələbələri “EXUS Business Consulting&Training” şirkətində olublar. Görüşdə direktor  Ənvər Yavər oğlu tələbələrə şirkətin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Şirkətin əməkdaşlıq etdiyi 15-dən artıq özəl qurumun UNEC-in tələbələrini yay tətilində əməkdaşlığa cəlb edəcəyini bildirib. Həmin şirkətlər tələbələrin potensialını öyrənəcək və gələcəkdə onları daimi işlə təmin edəcək. Səbəb əmək bazarında UNEC-in hazırladığı kadrlara təlabatın artması göstərilib.
Fakültə dekanı Mirağa Əhmədov bildirib ki, UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin yüksəlməsi, yeni texnologiyaların tətbiqi və müasir laboratoriyalardan istifadə yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasına təkan verib.
Görüşdən sonra tələbələrə “Kommersiya müəssisələri səviyyəsində strateji marketinq planlaşdırılması” mövzusunda seminar keçirilib.

На рынке труда растет потребность в подготовленных UNEC-ом кадров
Студенты Коммерческого факультета Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) посетили компанию “EXUS Business Consulting&Training”. На встрече директор Анвер Явер дал студентам подробную информацию о деятельности компании. Он отметил, что свыше 15 структур, с которыми сотрудничает компания, на летних каникулах привлечет студентов UNEC на совместную деятельность. Эти компании узнают потенциал студентов и в будущем постоянно будут обеспечивать их работой. Целью является повышение на трудовом рынке потребности в студентах UNEC.
Декан факультета Мирага Ахмедов отметил, что повышение качества обучения в UNEC, применение технологий и современных лабораторий, стимулировали подготовку высококвалифицированных кадров.
После встречи со студентами был проведен семинар на тему «Планирование стратегического маркетинга на уровне коммерческих предприятий».