“Əsirlikdə bir gün” tamaşasının yaradıcı heyəti təltif olunub
Rektor Xocalı soyqırımına həsr edilən “Əsirlikdə bir gün” tamaşası barədə danışıb. Tələbə-aktyorların obrazları peşəkarlıqla canlandırdıqlarını yüksək qiymətləndirib. Ə.Muradov hər bir savadlı insanın eyni zamanda da vətənpərvər olmasının vacib amil olduğunu vurğulayıb: “Bu sahədə xüsusi bir dərslik yoxdur. Vətənpərvərlik hissi ancaq müsbət nümunələrlə formalaşa bilər. Vətənpərvər müəllim bu sahədə tələbəyə ən yaxşı örnəkdir”.
Görüşdə UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin digər universitetlərin yaradıcılıq mərkəzləri ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Sonda Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru Elman Cəfərov, bədii rəhbər Əfsanə Məmmədova və tamaşada iştirak edən tələbə-aktyorlar UNEC-də keçirilən “Xocalı həftəsi”ndə fəal iştirakına görə Fəxri Fərmanla təltif ediliblər.

Creative Crew of the play “A day in captivity” has been awarded
Rector spoke about the play “A day in captivity” dedicated to Khojali genocide. He highly appreciated student-actors’ professionalism of performing characters. A.Muradov also emphasized the importance of being patriotic for every educated person: “There is no specific textbook in this area. A sense of patriotism can be formed only with positive examples. A patriot teacher is the best example for the student in this field”.
The cooperation opportunities of UNEC Creativity Center with the other universities’ centers were discussed in the meeting.
At the end, Director of the Creativity Center Elman Jafarov, art director Efsane Mammadova and student-actors performed in the play were awarded Honorary Diplomas for their active participation within the “Khojali Week” held at UNEC.