Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
Non-Erasmus (ikili əməkdaşlıq çərçivəsində) Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrində təhsillərini Almaniyada davam edə bilərlər. Proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında müsabiqə yolu ilə seçiləcək.
• Gedəcək ölkənin dilini və tədris olunacaq ingilis dilini sərbəst bilməli (dil sertifikatına sahib olanlara üstünlük veriləcək).
• UNEC-in 1, 2 və ya 3-cü kurs tələbəsi olmalı.
Son müraciət tarixi: 10 aprel, 2023-ci il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin “Siegen Universiteti” yazılmalıdır.

В рамках программы обмена студенты UNEC могут продолжить учебу за рубежом в осенний семестр 2023/2024 учебного года. Согласно условиям программы учеба в зарубежном университете не оплачивается. Студенты будут оплачивать только транспортные расходы и расходы на проживание. Кандидаты будут отобраны по конкурсу на основании представленных документов исходя из количества выделенных мест.
Количество отобранных студентов: 5 человек
Ступень образования: студенты бакалавриатуры или магистратуры
Крайний срок обращения: 10 апреля 2023 год.
Документы должны быть представлены в указанном порядке в виде одного документа «pdf» на адрес электронной почты [email protected] (заявки студентов, приславших документы в отдельном формате pdf, рассматриваться не будут). При отправке электронного письма в заголовке университета необходимо указать «Зигенский университет».