Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
Non-Erasmus (ikili əməkdaşlıq çərçivəsində) Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrində təhsillərini Almaniyada davam edə bilərlər. Proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında müsabiqə yolu ilə seçiləcək.
• Gedəcək ölkənin dilini və tədris olunacaq ingilis dilini sərbəst bilməli (dil sertifikatına sahib olanlara üstünlük veriləcək).
• UNEC-in 1, 2 və ya 3-cü kurs tələbəsi olmalı.
Son müraciət tarixi: 10 aprel, 2023-ci il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin “Siegen Universiteti” yazılmalıdır.

As part of the exchange program, UNEC students can continue their studies in Germany in the fall semester of the 2023/2024 academic year. According to the terms of the program, tuition fees are not paid to the foreign university. Students will only cover travel and accommodation expenses. Candidates will be selected through a competition based on the submitted documents based on the number of allocated seats.
Number of students to be selected: 5 people
Application Deadline: April 10, 2023.
The documents should be submitted in the order indicated in the form of a “pdf” document to the e-mail address [email protected] (the applications of students who send the documents in separate pdf documents will not be considered). When sending an e-mail, the title of the university should be “Siegen University”.