Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
Non-Erasmus (ikili əməkdaşlıq çərçivəsindəAlmaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində təhsillərini xaricdə davam edə bilərlər. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında müsabiqə yolu ilə keçiriləcək.
• Gedəcək ölkənin tədris olunacaq ingilis dilini sərbəst bilməli (dil sertifikatına sahib olanlara üstünlük veriləcək).
• UNEC-in 1, 2 və ya 3-cü kurs tələbəsi olmalı.
• Pasport (mövcüd olmadığı halda, şəxsiyyət vəsiqəsi)
Son müraciət tarixi: 5 oktyabr, 2023-ci il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin «Siegen Universiteti» yazılmalıdır.

Объявляется прием документов на программу обмена в Зигенский университет, Германия
В рамках двойного сотрудничества NonErasmus объявляется прием документов на программу обмена в Зигенский университет, Германия.
В рамках программы обмена студенты UNEC в весенний семестр 2023/2024 учебного года могут продолжить учебу за рубежом. По условиям программы обмена плата за обучение в зарубежном вузе не взимается. Студенты возмещают только расходы на проезд и проживание. Отбор кандидатов будет проводиться путем конкурса на основе поданных документов исходя из количества выделенных мест.
Количество студентов, которые будут выбраны: 5 человек
Ступень обучения: студенты, обучающиеся на бакалавриате или магистратуре
• Средний балл студентов (ОСПУ)  – выше 80;
• Свободное владение английским языком, на котором будет вести обучение страна (предпочтение будет отдаваться лицам, имеющим языковой сертификат).
• Студенты 1, 2 или 3 курса UNEC.
• Паспорт (при отсутствии удостоверение личности)
Крайний срок обращения: 5 октября 2023 год
Документы должны быть представлены в порядке, указанном в виде документа «pdf», на адрес электронной почты [email protected] (заявки студентов, отправивших документы отдельными документами в формате pdf, рассматриваться не будут). При отправке электронного письма в теме письма следует указать «Зигенский университет».