Almaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
Non-Erasmus (ikili əməkdaşlıq çərçivəsindəAlmaniyanın Siegen Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində təhsillərini xaricdə davam edə bilərlər. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında müsabiqə yolu ilə keçiriləcək.
• Gedəcək ölkənin tədris olunacaq ingilis dilini sərbəst bilməli (dil sertifikatına sahib olanlara üstünlük veriləcək).
• UNEC-in 1, 2 və ya 3-cü kurs tələbəsi olmalı.
• Pasport (mövcüd olmadığı halda, şəxsiyyət vəsiqəsi)
Son müraciət tarixi: 5 oktyabr, 2023-ci il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin «Siegen Universiteti» yazılmalıdır.

Admission to the exchange program of the University Siegen of Germany is announced
Admission to the non-Erasmus (within bilateral cooperation) exchange program at the University of Siegen, Germany has been announced.
Within the framework of the exchange program, UNEC students can continue their studies abroad in the spring semester of the 2023/2024 academic year. Under the terms of the exchange program, the foreign university tuition fee is waived. Students will only cover travel and accommodation expenses. Candidates will be selected through a competition on the basis of the submitted documents based on the number of allocated places.
Number of students to be shortlisted: 5 people
• Must be fluent in the language of the destination country  to be taught (those with a language certificate will be preferred).
• Must be a 1st, 2nd or 3rd year student of UNEC.
• APPLICATION
• Passport (if not available, ID card)
Application deadline: October 5, 2023.
The documents should be submitted in the order indicated in the form of a “pdf” document to the e-mail address [email protected] (the applications of students who send documents in separate pdf documents will not be considered). “Siegen University” of the university should be written in the subject line when sending an e-mail.