AR Auditorlar Palatası tərəfindən “Müasir şəraitdə auditin tənzimlənməsinin aktual problemləri” mövzusunda konfrans keçiriləcək
07 YANVAR 2016
Azərbaycan Respublikasının Auditorlar Palatası tərəfindən 2016-cı il 5-6 aprel tarixlərində
Palatanın fəaliyyətə başlamasının 20 illiyinə həsr olunmuş
“Müasir şəraitdə auditin tənzimlənməsinin aktual problemləri”
mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulmuşdur.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd şəffaflığın artırılmasında və korrupsiyaya qarşı mübarizədə nəzarətin yeni rolu və əhəmiyyətinə dair peşəkar müzakirələr aparmaq, bu sahədə tənzimlənmənin və institusional mexanizmlərin fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətlərini dəqiqləşdirmək, beynəlxalq standartların tədbiqi, maarifləndirmə və əməkdaşlıq sahəsində tövsiyələr işləyib hazırlamaqdan ibarətdir.
Məruzə və tezislərin 2016-cı il 15 fevral tarixinədək Auditorlar Palatasına təqdim edilməsi xahiş olunur.
Tezislər 2 səhifədən, məruzələr isə 6 səhifədən çox olmamaqla, A4 formatda, 14 ölçüdə Times New Roman şrifti ilə çap edilmiş şəkildə (2 nüsxə) diskdə (müəllifın soyadı, adı, atasının adı, iş yeri və vəzifəsi, elmi dərəcəsi, əlaqə telefonu dəqiq göstərilməklə) qəbul olunur.

A Conference to be held on “Urgent Problems of the Regulation of Audit in Modern Condition” by the Chamber of Auditors of the Republic of Azerbaijan
07 JANUARY 2016
The International Scientific- practical Conference on
“Urgent Problems of the Regulation of Audit in Modern Condition”
dedicated to the 20th Anniversary of the start of the Chamber’s activity is planned to be held by the Chamber of Auditors of the Republic of Azerbaijan on 5-6 April 2016.
The main purpose of the Conference is to hold professional discussions on the role and importance of the control over the fight against corruption and increase the transparency, to clarify the trends of the regulation institutional mechanisms to improve the functioning and to develop recommendations in the field of application of international standards, awareness and cooperation.
Deadline for submitting reports and theses to the Chamber of Auditors is February 15 2016.
Theses should not exceed 2 pages and reports 6 pages, A4 format, printed in Times Roman font size to 14 (2 copies), in CD (with accurate indication of the author’s last name, first name, middle name, workplace and position, scientific degree).