BSU-da beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
4-5 may 2023-cü il tarixlərində Bakı Slavyan Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Azərbaycanşünaslığın mühüm məsələləri: tədqiqat, elmi diskurs və beynəlmiləlləşmə” adlı beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
“Heydər Əliyev və Azərbaycanşünaslıq”, “Heydər Əliyev şəxsiyyətinin fenomenologiyası”; “Heydər Əliyev və Azərbaycan təhsilinin inkişaf”; “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi”, “Heydər Əliyevin tolerantlıq və multikulturalizm siyasəti”, “Heydər Əliyev və Azərbaycan mədəniyyəti”, “Heydər Əliyev-Azərbaycan dilçiliyi və ədəbiyyatı” istiqamətləri üzrə təşkil olunacaq beynəlxalq elmi konfransın işçi dilləri Azərbaycan, türk, ingilis, rus dilləridir.
“Azərbaycanşünaslığın mühüm məsələləri: tədqiqat, elmi diskurs və beynəlmiləlləşmə” adlı beynəlxalq elmi konfransa tezislərin son qəbul tarixi 1 fevral 2023-cü ildir.
Beynəlxalq elmi konfrasda iştirak və tezislərin tərtibi QAYDALARI ilə bağlı ətraflı məlumatı (bsu-uni.edu.az) saytının “Elanlar” bölməsindən (//bsu-uni.edu.az/az/announce/313) əldə edə bilərsiniz.

В БСУ состоится международная научная конференция
4-5 мая 2023 года в Бакинском славянском университете состоится международная научная конференция, посвященная 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева под названием «Актуальные проблемы азербайджановедения: исследования, научный дискурс и интернационализация».
Рабочими языками международной научной конференции, организованной по направлениям «Гейдар Алиев и азербайджановедение», «Феномен личности Гейдара Алиева», «Гейдар Алиев и развитие азербайджанского образования», «Гейдар Алиев и азербайджанская наука», «Политика толерантности и мультикультурализма Гейдара Алиева», «Гейдар Алиев и азербайджанская культура», «Гейдар Алиев – азербайджанское языкознание и литература», являются азербайджанский, турецкий, английский, русский.
Крайний срок принятия тезисов на международную научную конференцию «Актуальные проблемы азербайджановедения: исследования, научный дискурс и интернационализация» 1 февраля 2023 года.
Подробную информацию о правилах участия в международной научной конференции и подготовке тезисов можете получить в разделе «Объявления» (//bsu-uni.edu.az/az/announce/313) сайта (bsu-uni.edu.az).