BSU-da beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
4-5 may 2023-cü il tarixlərində Bakı Slavyan Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Azərbaycanşünaslığın mühüm məsələləri: tədqiqat, elmi diskurs və beynəlmiləlləşmə” adlı beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
“Heydər Əliyev və Azərbaycanşünaslıq”, “Heydər Əliyev şəxsiyyətinin fenomenologiyası”; “Heydər Əliyev və Azərbaycan təhsilinin inkişaf”; “Heydər Əliyev və Azərbaycan elmi”, “Heydər Əliyevin tolerantlıq və multikulturalizm siyasəti”, “Heydər Əliyev və Azərbaycan mədəniyyəti”, “Heydər Əliyev-Azərbaycan dilçiliyi və ədəbiyyatı” istiqamətləri üzrə təşkil olunacaq beynəlxalq elmi konfransın işçi dilləri Azərbaycan, türk, ingilis, rus dilləridir.
“Azərbaycanşünaslığın mühüm məsələləri: tədqiqat, elmi diskurs və beynəlmiləlləşmə” adlı beynəlxalq elmi konfransa tezislərin son qəbul tarixi 1 fevral 2023-cü ildir.
Beynəlxalq elmi konfrasda iştirak və tezislərin tərtibi QAYDALARI ilə bağlı ətraflı məlumatı (bsu-uni.edu.az) saytının “Elanlar” bölməsindən (//bsu-uni.edu.az/az/announce/313) əldə edə bilərsiniz.

An international scientific conference is held at BSU
On May 4-5, 2023, Baku Slavic University will host an international scientific conference dedicated to the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev called “Important issues of Azerbaijani studies: research, scientific discourse, and internationalization”.
The working languages of the international scientific conference which will be organized on “Heydar Aliyev and Azerbaijan studies”, “Phenomenology of Heydar Aliyev personality”; “Heydar Aliyev and the development of Azerbaijani education”; “Heydar Aliyev and Azerbaijani science”, “Heydar Aliyev’s policy of tolerance and multiculturalism”, “Heydar Aliyev and Azerbaijani culture”, “Heydar Aliyev-Azerbaijani linguistics and literature” are Azerbaijani, Turkish, English, Russian.
The deadline for abstracts to the international scientific conference “Important issues of Azerbaijani studies: research, scientific discourse, and internationalization” is February 1, 2023.
You can get detailed information about the rules participation in the international scientific conference and the preparation of theses from the “Announcements” section of the website (bsu-uni.edu.az) (//bsu-uni.edu.az/az/announce/313).