“Dayanıqlı inkişaf. Hesabatlılıq. Şəffaflıq” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçiriləcək
30 MAY 2023
Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası və Auditorlar Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə 2023-cü ilin 15-16 sentyabr tarixlərində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Dayanıqlı inkişaf. Hesabatlılıq. Şəffaflıq” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd dayanıqlı inkişaf modelinə keçid şəraitində hesabatlılıq anlayışına yeni yanaşma, maliyyə göstəriciləri ilə yanaşı, qeyri-maliyyə, ekoloji, sosial və digər amilləri özündə ehtiva edən hesabatlılıq və nəzarət sisteminin qurulması sahəsində beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və tətbiqi üzrə fikir mübadiləsi aparmaq və tövsiyələr işləyib hazırlamaqdan ibarətdir.
Yerli və xarici mütəxəssisləri konfransın işində iştirak etməyə dəvət edirik.
Məruzə və tezislər 2023-cü il 1 iyul tarixinədək qəbul edilir.
Tezislər 2 səhifədən, məruzələr isə 6 səhifədən çox olmamaqla, A4 formatda, 12 ölçüdə Arial şrifti ilə çap edilmiş şəkildə (2 nüsxə) elektron variantda (müəllifin soyadı, adı, atasının adı, iş yeri və vəzifəsi, elmi dərəcəsi, əlaqə telefonu dəqiq göstərilməklə) Auditorlar Palatasında qəbul olunur.

Состоится международная научно-практическая конференция на тему «Устойчивое развитие. Подотчетность. Прозрачность».
30 МАЯ 2023
При совместной организационной поддержке Вычислительной палаты и Палаты аудиторов Азербайджанской Республики 15-16 сентября 2023 года предусматривается проведение международной научно-практической конференции, посвященной 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Устойчивое развитие. Подотчетность. Прозрачность».
Основной целью проведения конференции является обмен идеями и рекомендациями по изучению и применению международного опыта в области создания системы подотчетности и контроля, включающей новый подход к концепции подотчетности при переходе к модели устойчивого развития, которая включает финансовые показатели, а также нефинансовые, экологические, социальные и другие факторы
Приглашаем местных и зарубежных специалистов принять участие в работе конференции.
Доклады и тезисы принимаются до 1 июля 2023 года.
Тезисы не более 2 страниц, а доклады не более 6 страниц в формате A4, размером 12, шрифтом Arial в напечатанном виде (2 экземпляра) в электронном варианте (с указанием фамилии, имени, отчества автора, места работы и должности, ученой степени, контактного телефона) принимаются в Палату аудиторов.
Адрес: AZ1072, город Баку, улица С.Я.Бакуви, 35; (Контактное лицо: Фаган Гараев – член Оргкомитета; Телефоны (012)498-28-55; 055-727-74-77 моб.).