İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsi üzrə 3-cü Beynəlxalq Avrasiya Konfransı (IECHCI2024) keçiriləcək
22-23 noyabr 2024-cü il tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində hibrid formada İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsi üzrə 3-cü Beynəlxalq Avrasiya Konfransı (IECHCI2024) keçiriləcək.
IECHCI2024 Türkiyənin Bahçeşehir Universiteti, Atatürk Universiteti, Sabancı Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək. Təqdim olunan məqalələrin İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsində çətin və innovativ məsələlər, nəzəriyyələr, inkişaf və tətbiqlər üzrə tədqiqatları əhatə etməsi gözlənilir.
Konfransda İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsinə yeni nəzəri və praktik yanaşmalar, innovativ istifadəçi interfeysi konsepsiyaları, yeni qarşılıqlı əlaqə cihazları, UX metodları, multimodal istifadəçi interfeysləri, BCI, əlçatanlıq, SW metodologiyaları, HCI-də emosiyalar, estetik məsələlər, HCI və uşaqlar, qiymətləndirmə metodları, alətlər və digər məsələlər ətrafında dünya alimləri tərəfindən diskusiyalar aparılacaq.

Состоится 3-я Международная Евразийская конференция «Взаимодействие человека и компьютера» (IECHCI2024)
10 ИЮНЯ 2024
22-23 ноября 2024 года в городе Стамбуле Турции в гибридной форме состоится 3-я Международная Евразийская конференция «Взаимодействие человека и компьютера»  (IECHCI2024).
IECHCI2024 состоится при совместной организационной поддержке университета Бахчешехир, университета Ататюрка, университета Сабанджи, Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и Института систем управления Министерства науки и образования АР. Ожидается, что представленные статьи будут охватывать исследования по сложным и инновационным проблемам, теориям, разработкам и приложениям о взаимодействии человека и компьютера.
На конференции мировые ученые будут вести дискуссии вокруг таких вопросов как новые теоретические и практические подходы к взаимодействию человека и компьютера, инновационные концепции пользовательского интерфейса, новые устройства взаимодействия, методы UX, мультимодальные пользовательские интерфейсы, BCI, доступность, методологии SW, эмоции в HCI, эстетические вопросы, HCI и дети, методы оценки, инструменты и другие.