İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsi üzrə 3-cü Beynəlxalq Avrasiya Konfransı (IECHCI2024) keçiriləcək
22-23 noyabr 2024-cü il tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində hibrid formada İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsi üzrə 3-cü Beynəlxalq Avrasiya Konfransı (IECHCI2024) keçiriləcək.
IECHCI2024 Türkiyənin Bahçeşehir Universiteti, Atatürk Universiteti, Sabancı Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək. Təqdim olunan məqalələrin İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsində çətin və innovativ məsələlər, nəzəriyyələr, inkişaf və tətbiqlər üzrə tədqiqatları əhatə etməsi gözlənilir.
Konfransda İnsan-Kompüter Qarşılıqlı Əlaqəsinə yeni nəzəri və praktik yanaşmalar, innovativ istifadəçi interfeysi konsepsiyaları, yeni qarşılıqlı əlaqə cihazları, UX metodları, multimodal istifadəçi interfeysləri, BCI, əlçatanlıq, SW metodologiyaları, HCI-də emosiyalar, estetik məsələlər, HCI və uşaqlar, qiymətləndirmə metodları, alətlər və digər məsələlər ətrafında dünya alimləri tərəfindən diskusiyalar aparılacaq.

The 3rd International Eurasian Conference on Human-Computer Interaction (IECHCI2024) will be held
On November 22-23, 2024, the 3rd International Eurasian Conference on Human-Computer Interaction (IECHCI2024) will be held in Istanbul, Turkey in hybrid form.
IECHCI2024 will be jointly organized by Bahcheshehir University, Atatürk University, Sabancı University, Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the Management Systems Institute of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Submitted papers are expected to cover research on challenging and innovative issues, theories, developments and applications in Human-Computer Interaction.
At the conference, new theoretical and practical approaches to Human-Computer Interaction, innovative user interface concepts, new interaction devices, UX methods, multimodal user interfaces, BCI, accessibility, SW methodologies, emotions in HCI, aesthetic issues, HCI and children, evaluation methods, tools and other issues will be discussed by world scientists.