İsveçrənin Ali İdarəetmə Məktəbi HES-SO UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramı elan edir
UNEC ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi HES-SO UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edir.
Ali İdarəetmə Məktəbi 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestri üçün (bir semestrlik) mübadilə proqramı təklif edir.
Sənəd qəbulu üçün son tarix: 10 oktyabr 2023-cü il.
• Biznesin idarəedilməsi
Mübadilədə iştirak edə bilərlər:
• Ən azı B2 fransız dili səviyyəsində danışa bilən bakalavriat və B2 ingilis dilli magistratura səviyyəsində təhsil alan UNEC tələbələri.
• Motivasiya məktubu (bakalavr tələbələri üçün fransız, magistr tələbələri üçün ingilis dilində)
• Transkript  (ÜOMG 70-dən yuxarı)
• Dil sertifikatı (əgər varsa, bakalavr tələbələri üçün fransız dili sertifikatı, magistr tələbələri üçün ingilis dili sertifikatı və ya UNEC-də ingilis dilində tədris haqqında arayış)
UNEC tələbələri üçün təklif olunan imkanlar aşağıdakılardır:
• 800 CHF (təxminən 1400 AZN) məbləğində təqaüd;
• Tibbi sığorta;
• 1 ay intensiv fransız dili kursları;
• Pulsuz nəqliyyat keçidi;
• İdman klublarında pulsuz qeydiyyatdan keçmə imkanı.
Tələb olunan sənədləri oktyabrın 10-na kimi [email protected] elektron poçt ünvanına göndərməyiniz xahiş olunur.
Ali İdarəetmə Məktəbi haqqında qısa məlumat:
Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi ARC 1982-ci ildə təsis edilib. Tədris əsasən bakalavr və magistr səviyyələrində fransız dilində aparılır. Burada iqtisadiyyat hüququ, informasiya texnologiyaları, marketinq, maliyyə, logistika, insan resursları, iqtisadi cinayətlərin istintaqı, biznesin idarəedilməsi və s. proqramlar mövcuddur. Hazırda 1800 tələbənin təhsil aldığı məktəbdə 100 nəfər akademik heyət üzvü və 400 qonaq mühazirəçi var.

Швейцарская высшая школа менеджмента HES-SO объявляет стипендиальную программу обмена для студентов UNEC
22 СЕНТЯБРЯ 2023
В рамках сотрудничества с UNEC высшая школа менеджмента HES-SO, входящая в состав Университета прикладных наук и искусств Западной Швейцарии, объявляет конкурс на стипендиальную программу обмена для студентов UNEC.
Высшая школа менеджмента предлагает программу обмена на весенний семестр (один семестр) 2023/2024 учебного года.
Крайний срок для приема документов: 10 октября 2023 год.
• Менеджмент
В обмене могут принять участие:
• Студенты бакалавриата UNEC, владеющие французским языком как минимум на уровне B2 или получающие образование в магистратуре на английском языке.
• Мотивационное письмо (для студентов бакалавриата на французском языке, для студентов магистратуры на английском языке)
• Транскрипт (ОСПУ выше 70)
• Языковой сертификат (если имеется для студентов бакалавриата сертификат французского языка, для студентов магистратуры сертификат английского языка или справка об обучении в UNEC на английском языке)
Возможности, предлагаемые для студентов UNEC следующие:
• Стипендия в размере 800 CHF (приблизительно 1400 AZN);
• Медицинское страхование;
• 1 месяц интенсивного курса французского языка;
• Бесплатный транспортный проезд;
• Возможность бесплатной регистрации в спортивном клубе.
Просьба требуемые документы отправить на адрес электронной почты [email protected] до 10 октября.
Краткая информация о Высшей школе управления:
Высшая школа управления, которая является составной частью Университета прикладных наук и искусств Западной Швейцарии ARC, была учреждена в 1982 году. Обучение в основном проводится на французском языке на уровне бакалавра и магистратуры. Здесь имеются такие программы как экономическое право, информационные технологии, маркетинг, финансы, логистика, кадры, расследование экономических преступлений, управление бизнесом и т.д. В настоящее время в школе, где обучаются 1800 студентов, работают 100 человек академического состава и 400 приглашенных лекторов.