İsveçrənin Ali İdarəetmə Məktəbi HES-SO UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramı elan edir
UNEC ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi HES-SO UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edir.
Ali İdarəetmə Məktəbi 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestri üçün (bir semestrlik) mübadilə proqramı təklif edir.
Sənəd qəbulu üçün son tarix: 10 oktyabr 2023-cü il.
• Biznesin idarəedilməsi
Mübadilədə iştirak edə bilərlər:
• Ən azı B2 fransız dili səviyyəsində danışa bilən bakalavriat və B2 ingilis dilli magistratura səviyyəsində təhsil alan UNEC tələbələri.
• Motivasiya məktubu (bakalavr tələbələri üçün fransız, magistr tələbələri üçün ingilis dilində)
• Transkript  (ÜOMG 70-dən yuxarı)
• Dil sertifikatı (əgər varsa, bakalavr tələbələri üçün fransız dili sertifikatı, magistr tələbələri üçün ingilis dili sertifikatı və ya UNEC-də ingilis dilində tədris haqqında arayış)
UNEC tələbələri üçün təklif olunan imkanlar aşağıdakılardır:
• 800 CHF (təxminən 1400 AZN) məbləğində təqaüd;
• Tibbi sığorta;
• 1 ay intensiv fransız dili kursları;
• Pulsuz nəqliyyat keçidi;
• İdman klublarında pulsuz qeydiyyatdan keçmə imkanı.
Tələb olunan sənədləri oktyabrın 10-na kimi [email protected] elektron poçt ünvanına göndərməyiniz xahiş olunur.
Ali İdarəetmə Məktəbi haqqında qısa məlumat:
Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan Ali İdarəetmə Məktəbi ARC 1982-ci ildə təsis edilib. Tədris əsasən bakalavr və magistr səviyyələrində fransız dilində aparılır. Burada iqtisadiyyat hüququ, informasiya texnologiyaları, marketinq, maliyyə, logistika, insan resursları, iqtisadi cinayətlərin istintaqı, biznesin idarəedilməsi və s. proqramlar mövcuddur. Hazırda 1800 tələbənin təhsil aldığı məktəbdə 100 nəfər akademik heyət üzvü və 400 qonaq mühazirəçi var.

The Swiss Higher School of Management HES-SO announces a scholarship exchange program for UNEC students
22 SEPTEMBER 2023
In cooperation with UNEC, the Higher School of Management HES-SO, which is part of the University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland, announces a competition for a scholarship exchange program for UNEC students.
The Higher School of Management offers an exchange program for the spring semester of the academic year 2023/2024 (one semester).
Deadline for submissions: October 10, 2030.
Qualifications:
• Management
• Business administration
Exchange can be attended by:
the UNEC students studying at the undergraduate level who can speak at least B2 French and masters having B2 English.
• Letter of motivation (in French for undergraduate students, in English for postgraduate students)
• Transcript (GPA above 70)
• Language certificate (if available, French language certificate for undergraduate students, English language certificate for postgraduate students, or proof of teaching English at UNEC)
The opportunities offered to UNEC students are as follows:
• A scholarship of 800 CHF (about 1400 AZN);
• Medical insurance;
• 1-month intensive French language courses;
• Free transport pass;
• Free registration in sports clubs.
Please send the required documents to the e-mail address [email protected] by October 10
Brief information about the Higher School of Management:
The Higher School of Management ARC, a part of the University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland, was founded in 1982. Teaching is mainly in French at the undergraduate and postgraduate levels. Programs like  economic law, information technology, marketing, finance, logistics, human resources, investigation of economic crimes, business management, and other ones are available here. Currently, there are 100 members of the academic staff and 400 guest lecturers in the school, where 1800 students study.