“Journal of International Studies”
Journal_International_170420Journal of International Studies Szczecin Universiteti (Polşa), Buxarest İqtisadi Tədqiqatlar Akademiyası (Rumıniya) və Praqa Biznes Universitetinin (Çexiya) birgə əməkdaşlığı ilə Sosioloji Tədqiqatlar Mərkəzi tərəfindən nəşr olunan rüblük jurnaldır.
2009-cu ildən təsis edilmiş Open Access jurnalın İSSN nömrəsi (Online) 2071-8330, (Print) 2306-3483, əsas tədqiqat istiqamətləri isə iqtisadiyyat, ekonometrika və maliyyədir. Scimago Journals Rankings sistemində qeydiyyatda olan Q2 kvartilli jurnal SCOPUS, EBSCO, Econlit, SCIENCE INDEX və s. bazalarda indeksləşir.
10-15 səhifə həcmində olan məqalə https://www.jois.eu/?en_instructions-for-authors,4 linkində qeyd olunan şərtlərə uyğunlaşdırılaraq [email protected] elektron ünvanına göndərilməlidir. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tədqiqatçılarının məqaləsi “Journal of International Studies” jurnalının 13, №1, 2020 cildində nəşr olunub.
Əlavə məlumat almaq üçün mailto: mailto:[email protected] elektron ünvanına müraciət edə bilərsiniz.

“Journal of International Studies”
The Journal of International Studies is a quarterly journal published by the Center for Sociological Research in collaboration with the University of Szczecin (Poland), the Academy of Economic Research in Bucharest (Romania) and  Prague Business University (Czech Republic).
The ISSN number (Open) of the Open Access journal, established in 2009 is 2071-8330, (Print) 2306-3483 and the main research areas are economics, econometrics and finance. Q2 quartile magazine registered in the Scimago Journals Rankings is indexed in  SCOPUS, EBSCO, Econlit, SCIENCE INDEX, and other databases.
Articles of 10-15 pages should be sent to [email protected] in accordance with the conditions specified in the link https://www.jois.eu/?en_instructions-for-authors.4. The article of the researchers of   Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was published in the 13th   volume  of the Journal of International Studies of 2020 №1.