Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilir.
Müsabiqənin təşkilində əsas məqsəd Azərbaycan Respublikasının Prezindenti İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında”imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.
Müsabiqədə 1-ci yer 1000 AZN, 2-ci yer 750 AZN, 3-cü yer 500 AZN mükafat qazanacaqdır.
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin qrafik aşağıdakı kimidir:
10 mart – UNEC və Kapitalbank arasında əməkdaşlıqmemorandumun imzalanması və müsabiqənin başlanmasına dair elan verilməsi
10 mart – 12 aprel – Biznes ideyaların qəbul edilməsi
12 aprel – 15 aprel – Təqdim edilən biznes ideyaların Ekspert Şurasıtərəfindən dəyərləndirilməsi və 6 finalçının müəyyənləşdirilməsi
19 aprel – Final mərhələsi və Mükafatlandırılma
Finala çıxmış biznes ideyaların təqdimatı və Münsiflər heyəti tərəfindən 3 qalibin müəyyən edilərək mükafatlandırılması.
Biznes ideyalar təqdim edilməsi barədə tələblər:
İdeyalarınızı12 aprel 2016-cı il tarixinə qədər unec.edu.az/biznesideya2016 səhifəsi vasitəsilə [email protected] e-mail ünvanına göndərə bilərsiniz.

“MADE IN AZERBAIJAN” COMPETITION OF BUSINESS IDEA
The competition of business idea “Made in Azerbaijan” jointly organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, “Capital Bank” OSC, Azerbaijan State University of Economics and Innovative Business- Incubator starts among the students.
The main goal of the competition is to support the application of the Decree signed on January 18 2016 by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev about “Stimulation of the Export of Non-oil Products” and to promote the entrepreneurial activity among the students.
Winner of I place will gain 1000AZN, II place 750 AZN and III place 500 AZN.
The schedule of the business idea competition “Made in Azerbaijan” is as follows:
March 10- Signing the Memorandum of Cooperation between UNEC and Capital Bank and announcing about the launch of the competition.
March 10-April 12- Admission of Business Ideas
April 12- April 15- Evaluation of the submitted business ideas by the Board of Experts and defining of 6 finalists
April 19- Final and Awarding
Presentation of business ideas reached the final and awarding of three winners determined by the jury.