Tələbələrin nəzərinə: Mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil almaq imkanı
UNEC ilə Litvanın Mikolos Romeris Universiteti və Fransanın Montpellier Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq müqavilələri çərçivəsində Tələbə Mübadilə Proqramı həyata keçirilir.
Proqramın şərtlərinə əsasən, 2020/2021-cı tədris ilinin yaz semestrində UNEC-in tələbələri Litvada və Fransada bir semestr ərzində təhsil ala bilərlər.
Mübadilədə 80 baldan yuxarı və ingilis dilini sərbəst bilən, I, II və III kurs tələbələri iştirak edib müvafiq fənlər üzrə kreditlər toplaya biləcəklər. Təhsil ödənişsizdir. Litvada və ya Fransada təhsil alacaq tələbələr həmin ölkədə yol və yaşayış xərclərini ödəyəcəklər.
Sənədlərin son qəbul tarixi – 15 noyabr 2020-ci il.
Sənədlər aşağıda göstərilən ardıcılıqla skan olunmuş pdf formatında [email protected] email ünvanına göndərilməlidir.
Təqdim olunacaq sənədlər:
1. CV (ingilis dilində)
2. Akademik transkript
3. Xarici pasportun sürəti
Namizədlər komissiya tərəfindən müsahibə yolu ilə seçiləcəklər.
Əlaqə üçün: Beynəlxalq əməkdaşlıq departamenti, əsas tədris binası, 115-ci otaq, tel.: 012-492-18-82

К сведению студентов: Возможность получения образования за рубежом в рамках программы обмена
В рамках договоров о сотрудничестве, подписанных между UNEC и университетом Литвы имени Миколаса Ромериса, а также университетом Монпелье Франции,  осуществляется Программа обмена студентами.
В соответствии с условиями программы в весеннем семестре 2020/2021 учебного года студенты UNEC могут получить образование в Литве и во Франции в течение одного семестра.
Приняв участие в программе обмена, студенты I, II и  III курсов, набравшие  свыше 80 баллов и свободно владеющие английским языком,  смогут набрать кредиты по соответствующим дисциплинам.  Обучение бесплатное. Студенты, обучающиеся в Литве и во Франции, будут оплачивать за проезд и проживание в этой стране.
Конечный срок принятия документов  – 15 ноября  2020 год.
Отсканированные документы в формате pdf в нижеуказанной последовательности должны быть отправлены на электронную почту [email protected] .
1. CV (на английском языке)
2. Академический транскрипт
3. Копия заграничного паспорта
Кандидаты будут выбраны комиссией путем собеседования.
Контакты: Департамент международного сотрудничества, основной учебный корпус, 115-я комната, тел..: 012-492-18-82