UNEC-də əcnəbi tələbələr üçün sadələşdirilmiş qəbul prosesi davam edir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 2016/2017-ci tədris ili üçün əcnəbi tələbələrin sadələşdirilmiş elektron qəbulunu davam etdirir. Müraciət edən əcnəbi vətəndaşlar sadələşdirilmiş kabinet.unec.edu.az saytından istifadə edə bilərlər. Sənədlərin elektron variantına UNEC-in Beynəlxalq Əlaqələr Departamentində baxıldıqdan sonra müraciət edən şəxslər müsabiqəyə dəvət olunur. Müraciət edən şəxsin müsabiqədə iştirakı mümkün olmadıqda istəyə uyğun olaraq, müsabiqə skype və ya telefon vasitəsilə aparılır. Bu haqda onların şəxsi kabinetlərinə və elektron ünvanlarına bildirişlər göndərilir.
Qeyd: Ötən ildən etibarən ilk dəfə tətbiq edilməyə başlayan elektron qəbul UNEC-də təhsil almaq istəyən əcnəbi vətəndaşlar üçün universitetə gəlmədən dünyanın istənilən yerindən asanlıqla müraciət etməyə imkan verir.

В UNEC для иностранных студентов продолжается упрощенный процесс приема
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) для 2016/2017 учебного года продолжает прощенный в электронной форме прием иностранных студентов. Обратившиеся иностранные граждане могут воспользоваться упрощенным сайтом kabinet.unec.edu.az. После рассмотрения в Департаменте международных отношений UNEC электронного варианта документов обратившееся лицо приглашается на конкурс.  Ввиду того, что обратившееся лицо не может принять участие в конкурсе, о желанию конкурс осуществляется посредством скайпа или телефона. По этому поводу им на личный кабинет и электронную почту высылаются извещения.
Примечание: Прием, осуществляемый электронным путем и применяемый впервые с прошлого года, дает возможность иностранным гражданам, желающим обучаться UNEC, не приезжая в университет, из любого уголка мира сделать обращение.