UNEC-də magistraturaya sənəd qəbulu onlayn aparılacaq
UNEC-də magistraturaya qəbul olan tələbələrin sənəd qəbulu 9 iyul tarixindən 18 iyuladək elektron qaydada aparılacaq.
Magistraturaya qəbul olanlar sənədlərini UNEC-in rəsmi səhifəsinə (unec.edu.az) daxil olaraq, “Tələbə kabineti” qeydiyyat bölməsinə keçid almaqla (kabinet.unec.edu.az) sistemə yükləməlidir.
Sənədlərin elektron yüklənməsi barədə videotəlimat
Bundan əlavə, bakalavrlar mütləq portal.edu.az saytından da qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Qeyd: Portal.edu.az-da qeydiyyat etməyən şəxslər DİM tərəfindən qəbul olunmamış şəxs kimi hesab ediləcək və barəsində qəbul əmri verilməyəcək.
Dövlət sifarişi və ödənişli əsaslarla qəbul olan bakalavrların qeydiyyatı üçün tələb olunan sənədlər:
1. Fotoşəkil (ağ fonda) 3×4 ölçüdə;
2. Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
3. Təhsil haqqında sənəd – Diplomun və diploma əlavənin surəti (bakalavr təhsilini əvvəlki illərdə bitirənlər); cari ilin məzunları üçün universiteti bitirdikləri haqqında arayış.
4. İlkin hərbi qeydiyyata alınma haqqında vəsiqənin və hərbi biletin surəti (oğlanlar üçün);
5. Təhsil haqqında ödəniş qəbzi (yalnız ödənişli əsaslarla qəbul olanlar üçün).
QEYD: ödənişli əsaslarla qəbul olan bakalavrlar qeydiyyatdan keçərkən I ilin təhsil haqqının minimum 50%-ni ödəməlidirlər.
Təhsil haqqından azad olunan bakalavrlardan tələb olunan sənədlər:
1. I və II dərəcə əlilliyi olan şəxslər bakalavrlar:
– Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Tibbi-sosial ekspert komissiyasında sonuncu müayinəyə dair məlumat (Forma 88),
-doğum haqqında şəhadətnamənin surəti.
Arayışlar elektron formada olmadıqda arayışın surəti notarial qaydada təsdiq edilməlidir.
1. Məcburi köçkün statusu olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları:
-Tələbənin cari ilin sonunadək qeydiyyatdan keçirilmiş məcburi köçkün vəsiqəsinin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti.
1. Valideynlərini itirmiş və valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlar: – Vəfat etmiş valideyinin (valideynlərin) ölüm haqqında şəhadətnaməsinin surəti, -digər valideyinin Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Tibbi-sosial ekspert komissiyasında sonuncu müayinəyə dair məlumat (Forma 88),
-tələbənin doğum haqqında şəhadətnaməsinin surəti.
QEYD: Əyani formada təhsil alan 23 yaşınadək şəxslərə aiddir.
1. Şəhid ailəsinin üzvü olanlar:
– Şəhid ailəsi vəsiqəsinin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti;
-Şəhid ailəsinin üzvi kimi tələbənin vəsiqəsinin surəti və doğum haqqında şəhadətnamənin surəti;
– Mərhum valideynin ölüm haqqında şəhadətnaməsinin surəti.
QEYD: Təhsil haqqından 23 yaşı tamam olana kimi azad olunur.
1. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş vətəndaşların övladları:
-Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Tibbi-sosial ekspert komissiyasında sonuncu müayinəyə dair məlumat (Forma 88),
-valideynin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
Arayışlar elektron formada olmadıqda arayışın surəti notarial qaydada təsdiq edilməlidir (Əlilliyin səbəbi sərəncamda göstərildiyi kimi olmalıdır).
5a. Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olan, hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən vətəndaşların övladları:
-Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi tərəfindən valideynin Azərbaycan Respublikasının müdafiəsi zamanı həlak olması barədə sənəd-arayış və ya əmrdən çıxarış (itkin düşənin ölmüş elan edilməsi haqqında məhkəmənin qərarı),

В UNEC прием документов в магистратуру будет проводиться в онлайн формате
В UNEC прием документов для студентов, поступающих в магистратуру, будет осуществляться в электронном виде с 9 по 18 июля.
Поступившим в магистратуру необходимо загрузить свои документы в систему, зайдя на официальный сайт UNEC (unec.edu.az) и получив ссылку на раздел регистрации «Студенческий кабинет» (kabinet.unec.edu.az).
Видео инструкция по электронной загрузке документов.
Помимо этого, бакалавры обязательно должны пройти регистрацию через сайт portal.edu.az.
Примечание: Лица, не зарегистрировавшиеся на Portal.edu.az, будут считаться лицами, не принятыми ГЭЦ, и им не будет выдан приказ о приеме.
Документы, требуемые для регистрации бакалавров, поступающих по государственному заказу и на платной основе:
• Фото (на белом фоне) 3×4;
• Копия удостоверения личности;
• Документ об образовании – Копия диплома и приложения к диплому (лица, окончившие бакалавр в предыдущие годы); для выпускников текущего года справка об окончании университета.
• Свидетельство о первоначальном военном учете и копия военного билета (для парней);
• Квитанция об оплате за обучение (только для лиц, поступающих на платной основе).
ПРИМЕЧАНИЕ: бакалавры, поступившие на платной основе, при регистрации должны оплатить не менее 50% от годичной оплаты за обучение.
Документы, требуемые от бакалавров, освобожденных от платы за обучение:
• Лица бакалавры I и II степени инвалидности:
–Информация о последнем обследовании в Медико-социальной экспертной комиссии Министерства труда и социальной защиты населения (Форма 88),
-копия свидетельства о рождении.
Если справки не в электронном виде, копия справки должна быть нотариально заверена.
• Граждане Азербайджанской Республики со статусом вынужденного переселенца:
— Нотариально заверенная копия удостоверения вынужденного переселенца студента, зарегистрированного до конца текущего года.
• Дети, потерявшие родителей и лишенные родительской опеки: — Копия свидетельства о смерти умершего родителя (родителей), — сведения о последнем обследовании второго родителя в Медико-социальной экспертной комиссии Министерства труда и социальной защиты населения (Форма 88),
-копия свидетельства о рождении студента.
ПРИМЕЧАНИЕ: Для лиц до 23 лет, получающих образование в очной форме.
• Члены семьи шехида:
– Копия нотариально заверенного документа о семье шехиде;
-Копия документа студента о члене семьи шехида и копия свидетельства о рождении;
– Копия свидетельства о смерти умершего родителя.
ПРИМЕЧАНИЕ: Освобождается от платы за обучение до 23 лет.
• Дети граждан, ставших инвалидами в период зашиты независимости территориальной целостности Азербайджанской Республики и Конституционного строя:
— Информация о последнем обследовании в Медико-социальной экспертной комиссии Министерства труда и социальной защиты населения (Форма 88),
-копия удостоверения личности родителя;
Если справки не в электронном виде, копия справки должна быть нотариально заверена (Причина нетрудоспособности должна быть указана в распоряжении).
5a. Дети граждан, погибших за свободу, суверенитет и территориальную целостность Азербайджанской Республики, пропавших без вести в связи с военной операцией и признанных судом умершими:
-Документ-справка или выписка из приказа Министерства Обороны Азербайджанской Республики о смерти родителя при защите Азербайджанской Республики (решение суда о признании пропавшего без вести умершим);