UNEC doktorantura və dissertanturaya sənəd qəbulu elan edir
qebulAzərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru proqramları üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir.
1. Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən (magistr dissertasiyasını müdafiə etməklə), yaxud təhsili ona bərabər tutulan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları sənəd verə bilərlər.
1. Elmlər doktoru proqramı üzrə təhsil üçün seçdikləri sahədə elmi və ya elmi-pedaqoji nailiyyəti olan, fundamental tədqiqatları yüksək səviyyədə aparmaq potensialına malik və “Fəlsəfə doktoru” (elmlər namizədi) elmi dərəcəsi olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları qəbul edilirlər.
1. Dissertantlıq yolu ilə fəlsəfə doktoru proqramına qəbul olunmaq üçün ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən (magistr dissertasiyasını müdafiə etməklə), yaxud təhsili ona bərabər tutulan, müvafiq tədqiqat sahəsində müvəffəqiyyətləri, əsas iş yeri ali təhsil müəssisəsi, elmi müəssisə və təşkilat olan, azı iki il elmi-pedaoji stajı olan elmi və elmi-pedaqoji kadrlar müraciət edə bilərlər. Dissertanturada hazırlıq UNEC-də işləməyən şəxslər üçün ödənişlidir.
1. Doktorantura və ya dissertanturaya qəbul üçün aşağıdakı sənədlər təqdim edilməlidir:
– kadrların şəxsi qeydiyyat vərəqi;
– tərcümeyi-hal;
– 2 ədəd fotoşəkil (3×4 ölçüdə);
– iş yerindən xasiyyətnamə;
– iş stajı olanlar üçün əmək kitabçasından çıxarış;
– çap olunmuş elmi əsərlərin siyahısı (elmi əsərlərin nəşr edildiyi jurnaldan çıxarılan surətləri əlavə edilməklə). Elmi əsərlər iddiaçının seçdiyi ixtisasa uyğun olmalıdır. Elmi əsərləri olmayanlar seçdikləri ixtisasa aid olan mövzu üzrə referat təqdim etməlidirlər (referatın məzmununa və tərtibinə dair tələbləri https://unec.edu.az/application/uploads/2015/02/Referat-n-yaz-lmas-na-t-l-bl-r.pdf  səhifəsindən götürmək olar);
– ali təhsil haqqında diplomların (diplomun) və qiymət cədvəllərinin (qiymət cədvəlinin) notarial qaydada təsdiq olunmuş surətləri (xarici ölkələrdə təhsil almış vətəndaşlar üçün təhsil haqqında sənədin tanınması barədə Elm və Təhsil Nazirliyinin şəhadətnaməsi);
– şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti;
– fəlsəfə doktoru (elmlər namizədi) diplomunun notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti (elmlər doktoru proqramı üzrə sənəd verənlər üçün).
1. Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul olmaq istəyənlər 2023-cü ilin iyun ayında Xarici dil (Dövlət İmtahan Mərkəzində) fənnindən, 4,5,6 sentyabr tarixlərində Fəlsəfə fənnindən, 11,12 və 13 sentyabr tarixlərində isə İxtisas fənnindən imtahan verəcəklər.
1. Doktorantura və ya dissertanturaya sənədlərin qəbulu 12 aprel-16 may 2023-cü il tarixlərində www.portal.edu.az platforması üzərindən aparılacaq. Sənədlər elektron formada (pdf) yüklənməlidir.
1. Suallar yarandıqda UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin Doktorantura şöbəsinə müraciət edə bilərsiniz.
Ünvan:
Bakı şəh., Abbas Səhhət küçəsi 45A, IV tədris binası (Bakı Təhsil İdarəsinin yanı), Doktorantura şöbəsi (otaq 104). Telefon: 012-440-57-49

UNEC объявляет прием документов в докторантуру и диссертантуру
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) объявляет прием в докторантуру и диссертантуру по программе доктора философии и доктора наук на 2023 год.
1. В докторантуру по программе доктора философии могут дать документы граждане Азербайджанской Республики, получившие степень магистра высшего образования (путем защиты магистерской диссертации) или образование, приравненное ей.
2. По программе доктора наук принимаются граждане Азербайджанской Республики, имеющие научные или научно-педагогические достижения в избранной области, обладающие потенциалом для проведения фундаментальных исследований на высоком уровне и имеющие ученую степень «Доктор философии» (кандидат наук).
3. В программу доктора философии путем диссертантуры могут обратиться кадры, имеющие высшее образование на уровне магистратуры (защитив магистерскую диссертацию), или образование, приравненное ей, имеющие достижения в соответствующей сфере исследования, основным местом работы высшее учебное заведение, научное учреждение или организация, с научно-педагогическим стажем не менее двух лет. Подготовка в диссертантуре платная для лиц, не работающих в UNEC.
4. Для поступления в докторантуру или диссертантуру необходимо представить следующие документы:
— личная учетная карта кадров;
— автобиография;
— фото 2 штуки (размер 3×4 );
— характеристика с места работы;
— для имеющих стаж работы выписка из трудовой книжки;
— список опубликованных научных трудов (с приложением копий из журналов, в которых были опубликованы). Научные труды должны соответствовать специальности, выбранной соискателем. Лица, не имеющие научных трудов, должны представить реферат по теме, соответствующей избранной им специальности  (требования к теме и составлению реферата можно взять со страницы) https://unec.edu.az/application/uploads/2015/02/Referat-n-yaz-lmas-na-t-l-bl-r.pdf;
— нотариально заверенная копия дипломов (диплома) о высшем образовании и приложении (для граждан, получивших образование в зарубежных странах свидетельство Министерства науки и образования  о признании документа о высшем образовании);
— копия документа, удостоверяющего личность;
— нотариально заверенная копия диплома доктора философии (кандидата наук) для лиц подавших документ по программе доктора наук).
1. Лица, желающие поступить в докторантуру по программе доктора философии, будут сдавать экзамены по Иностранному языку (в Государственном экзаменационном центре) в июле, 4,5,6 сентября по Философии, 11,12 и 13 сентября 2023 года по специальности.
2. Прием документов в докторантуру или диссертантуру будет проводиться с 12 апреля по 16 мая 2023 года через платформу www.portal.edu.az. Документы должны быть загружены в электронной форме (pdf).
3. При возникновении вопросов можно обратиться в отдел Докторантуры Международного центра магистратуры и докторантуры UNEC.
г.Баку, улица Аббаса Саххата 45A, IV учебный корпус (возле Бакинского управления образования), отдел Докторантуры, (комната 104). Телефон: 012-440-57-49