UNEC-in Dərbənd filialına bakalavr təhsili üzrə sənəd qəbulu elan edilir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 2023/2024-cü tədris ili üçün bakalavr təhsili üzrə Dərbənd filialına abituriyent qəbulu elan edir.
Qəbul “Maliyyə və kredit”, “Mühasibat uçotu, təhlil və audit” və “Ümumi iqtisadiyyat” ixtisasları üzrə əyani, əyani-qiyabi və qiyabi təhsil forması üzrə aparılır.
Təhsil üzrə plan yerlərinə qəbul büdcə hesabına və müqavilə ilə ödənişli əsaslarla həyata keçirilir. Təhsil müddəti əyani forma üzrə 4 il, əyani-qiyabi forma üzrə 4 il 6 ay, qiyabi forma üzrə isə 5 ildir.
Rusiya Federasiyasının vətəndaşlarının qəbulu Rusiya Federasiyasının mövcud qaydalarına uyğun olaraq Vahid Dövlət İmtahanı (ЕГЭ) əsasında aparılır.
Xarici ölkələrin vətəndaşları üçün qəbul imtahanları riyaziyyat, rus dili və xarici dil fənləri üzrə həyata keçirilir.
Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün isə qəbul imtahanları riyaziyyat, coğrafiya, azərbaycan və ya rus dili fənləri üzrə həyata keçirilir.
2023-cü ildə qəbul olunanlar üçün tələb olunan sənədlərin qəbul müddəti
a) əyani təhsil forması üzrə:
• Vahid dövlət imtahanı (ЕГЭ) nəticələrinə əsasən, büdcə yerlərinə və müqavilələr əsasında təhsil haqqının ödənilməsi ilə qəbul – 15 iyun – 26 avqust  2023-cü il tarixlərində;
• Keçirilmiş müsabiqənin nəticələrinə əsasən müqavilələr əsasında təhsil haqqının ödənilməsi ilə qəbul – 15 iyun –20 avqust  2023-cü il tarixlərində;
b) əyani-qiyabi təhsil üzrə:
• Vahid dövlət imtahanı (ЕГЭ) nəticələrinə əsasən, müqavilələr əsasında təhsil haqqının ödənilməsi ilə qəbul – 1 iyul –26 oktyabr  2023-cü il tarixlərində;
• Filial tərəfindən keçirilmiş müsabiqənin nəticələrinə əsasən müqavilələr əsasında təhsil haqqının ödənilməsi ilə qəbul – 1 iyul – 20 oktyabr  2023-cü il tarixlərində;
c) qiyabi təhsil üzrə:
• Filial tərəfindən keçirilmiş müsabiqənin nəticələrinə əsasən müqavilələr əsasında təhsil haqqının ödənilməsi ilə qəbul – 1 iyul –20 oktyabr  2023 -ci il tarixlərində.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün sənədlər aşağıdakı keçiddən daxil olunaraq onlayn təqdim edilir: [email protected] və ya www.ageuderbent.ru.

Объявляется прием документов на бакалавриат Дербентского филиала UNEC
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) объявляет прием абитуриентов на бакалавриат Дербентского филиала на 2023/2024 учебный год.
Прием проводится на специальности «Финансы и кредит», «Бухгалтерский учет, анализ и аудит», «Общая экономика» по очной, очно-заочной и заочной форме обучения.
Прием на плановые места осуществляется за счет бюджета и на платной основе по договору. Продолжительность обучения составляет 4 года по очной форме, 4 года 6 месяцев по очно-заочной форме и 5 лет по заочной форме обучения.
Прием граждан Российской Федерации согласно существующим правилам Российской Федерации проводится на основе Единого государственного экзамена (ЕГЭ).
Для граждан зарубежных стран приемные экзамены проводятся по математике, русскому языку и иностранному языку.
Для граждан же Азербайджанской Республики приемные экзамены проводятся по математике, географии, азербайджанскому или русскому языку.
Для лиц, поступивших в 2023 году, срок приема требуемых документов
aпо очной форме обучения:
• Согласно результатам Единого государственного экзамена (ЕГЭ) прием на бюджетные места и на платой основе по договору – 15 июня – 26 августа 2023 год;
• Согласно проведенному конкурсу прием на платной основе по договору 15 июня – 20 августа 2023 год;
b) по очно-заочной форме обучения:
• Согласно результатам Единого государственного экзамена (ЕГЭ) прием на платной основе договору – 1 июля –26 октября 2023 год;
• Согласно конкурсу, проведенному филиалом, прием на платной основе по договору – 1 июля– 20 октября  2023 год;
c) по заочной форме обучения:
• Согласно конкурсу, проведенному филиалом, прием на платной основе по договору  — 1 июля –20 октября  2023 год.
На заочное обучение принимается только на базе высшего образования.
Документы для участия в конкурсе подаются по следующей ссылке в онлайн формате: [email protected] или www.ageuderbent.ru.
• Специальное заявление о приеме;
• Нотариально заверенная копия документа, подтверждающего личность и гражданство, переведенная на русский язык;
• Оригинал документа об образовании (аттестат или диплом) и  нотариально заверенная копия, переведенная на русский язык;