UNEC tələbələri üçün Moskvada təcrübə keçmək imkanı
Rusiya Federasiyanın “Ali İqtisad Məktəbi” Milli Tədqiqat Universiteti (AİM) ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində UNEC tələbələri 2015/2016-ci tədris ilində sentyabrın 10-dan mayın 30-dək AİM-də 2-4 həftəlik təcrübə proqramında iştirak etməyə dəvət olunur.
Proqramın əsas məqsədi tələbələrin əlavə bilik, bacarıq və təcrübə əldə etməsinə imkan yaratmaq, eləcə də onların fərdi və professional əlaqələr qurmasına kömək göstərməkdir. Təcrübə proqramı müddətində tələbələr seçilmiş ixtisas üzrə kurslara qatılmaq, müvafiq seminar və konfranslarda iştirak etmək, AİM-in zəngin kitabxana resurslarından faydalanmaq imkanı əldə edəcəklər.
Proqramda iştirak ödənişsizdir (nəqliyyat və yaşayış xərcləritələbələr tərəfindən ödənilir).
Proqram haqqında ətraflı məlumat: http://www.hse.ru/sng/stazh
Proqramda iştirak etmək istəyən tələbələr müvafiq məlumatları (ad, soyad, atasının adını, doğulduğu yer və tarix, vətandaşlığı, pasport) sentyabrın 7-dək UNEC-in Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinə təqdim etməlidirlər.

Возможность прохождения практики в Москве для студентов UNEC
В  рамках соглашения о сотрудничестве, подписанного между Национальным исследовательским университетом  «Высшая школа экономики»  Российской Федерации  и Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC),  студенты UNEC приглашаются принять участие в 2-4 недельной программе стажировки в ВШЭ, с 10 сентября по 30 мая 2015/2016 учебного года.
Основная цель программы заключается в предоставлении студентам возможности получить дополнительные знания, навыки и опыт, а также помочь им установить личные и профессиональные отношения. Во время программы стажировки  студенты будут иметь возможность участвовать в специальных курсах по избранной специальности, соответствующих семинарах и конференциях, воспользоваться богатыми ресурсами библиотеки ВШЭ.
Участие в программе бесплатно (транспорт и проживание оплачивается самими студентами).
Подробная информация о программе: http://www.hse.ru/sng/stazh
Студенты, которые хотят участвовать в программе,  должны представить сведения о себе (имя, фамилия, отчество, дата и место рождения, подданство, паспорт) в Департамент международных связей UNEC до 7 сентября.