Yassavi adına Qazax-Türk Universitetində beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Qazaxıstan respublikasının Yassavi adına Beynəlxalq Qazax-Türk Universitetində “Türk dünyası: Seçki sistemlərinin inkişafının ənənələri, təcrübəsi və perspektivləri” beynəlxalq konfransı keçiriləcək.
14 may 2025-ci il tarixində Qazaxıstan respublikasının Yassavi adına Beynəlxalq Qazax-Türk Universitetində Türkdilli Dövlətlər Təşkilatına (OTG) üzv dövlətlərin Mərkəzi Seçki Orqanlarının Məşvərət Platformasının himayəsi altında “Türk dünyası: Seçki sistemlərinin inkişafının ənənələri, təcrübəsi və perspektivləri” adlı beynəlxalq konfransda iştirak etməyə dəvət edir.

An international conference titled “The Turkic World: Traditions, Experience, and Prospects for the Development of Electoral Systems” will be held at the Khoja Akhmet Yassawi International Kazakh-Turkish University in the Republic of Kazakhstan.
The conference will take place on May 14, 2025, under the auspices of the Consultative Platform of the Central Election Authorities of the Member States of the Organization of Turkic States (OTS).
Those interested in participating in the international conference are invited to join and can find more detailed information below.