Allazova Ülviyyə_page-0001f.f.d. Allazova Ülviyyə Kamran qızı
2001-ci ildə Qərbi Kaspi Universitetinin Filologiya və Tərcümə fakültəsini bitirmiş, Dilçilik (Tərcüməçi ixtisası üzrə) Bakalavr dərəcəsi almışdır.
2007-ci ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin Magistratura fakültəsini bitirmiş, Tərcüməçi ixtisası üzrə Magistr dərəcəsi almışdır.
2015-ci ildə Qərbi Kaspi Universitetində Dünya ədəbiyyatı (ingilis ədəbiyyatı) üzrə dotoranturanı bitirmiş, və 2017-ci ildə elmi işini müdafiə edərək filologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almışdır.
2007-2008-ci illərdə Azərbaycan Dillər Universitetinin “İngilis dili” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb.
2009-2011-ci illərdə Azərbaycan Dillər Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb.
2012 – 2021-ci ilin avqust ayınadək Qərbi Kaspi Universitetinin “İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb.
2021-ci ilin sentyabr ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.

Allazova Ülviyyə_page-0001
В 2001 году окончила факультет Филологии и перевода Западно-Каспийского университета.Получила степень бакалавра по специальности языкознания (переводчик). В 2007 году окончила магистратуру Азербайджанского университета языков. Получила степень магистра по специальности переводчика.
В 2015 году окончила докторантуру по Мировой литературе (английская литература) в Западно-Каспийском университете. В 2017 году защитив научную работу, получила ученую степень доктора философии по филологии.
В 2007-2008 годах работала на должности преподавателя кафедры «Английский язык» Азербайджанского университета языков.
В 2009-2011 годах работала на должности преподавателя кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского университета языков.
С 2012 по август 2021 года работала на должности преподавателя кафедры «Английский язык и литература» Западно-Каспийского университета.
С сентября 2021 года работает на должности преподавателя кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского государственного экономического университета.