riyaz_sadet_fotof.-r.e.n., dos. Cəfərova Səadət Arif qızı
1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Mexanika-riyaziyyat fakultəsinə daxil olub, 1996-cı  ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1996-1998-ci illərdə təhsilini BDU-nin “Riyazi analiz” kafedrasının aspirantura şöbəsinin əyani bölməsində davam etdirmişdir.
2000-ci ildə “Furye-Yakobi sıralarının xətti ortaları ilə yaxınlaşma” mövzu üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib, fizika-riyaziyyat elmləri namizədi  dərəcəsini almışdır.
2003-cü ildən Azərbaycan  Dövlət  İqtisad Universitetinin  “Riyaziyyat” kafedrasında müəllim, baş müəllim vəzifəsində  calışmışdır.

к.ф.-м. н., доц. Джафарова Саадат Ариф гызы
В 1991 году поступила на Механико-математический факультет Бакинского государственного университета, который окончила в 1996 году с дипломом отличия.
В 1996-1998 годах продолжила учебу на очном отделении аспирантуры кафедры «Математический анализ» БГУ.
В 2000 году защитила кандидатскую диссертацию и получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
С 2003 года работает на кафедре «Математика» Азербайджанского государственного экономического университета на должности преподавателя, старшего преподавателя.