riyaz_sadet_fotof.-r.e.n., dos. Cəfərova Səadət Arif qızı
1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Mexanika-riyaziyyat fakultəsinə daxil olub, 1996-cı  ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1996-1998-ci illərdə təhsilini BDU-nin “Riyazi analiz” kafedrasının aspirantura şöbəsinin əyani bölməsində davam etdirmişdir.
2000-ci ildə “Furye-Yakobi sıralarının xətti ortaları ilə yaxınlaşma” mövzu üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib, fizika-riyaziyyat elmləri namizədi  dərəcəsini almışdır.
2003-cü ildən Azərbaycan  Dövlət  İqtisad Universitetinin  “Riyaziyyat” kafedrasında müəllim, baş müəllim vəzifəsində  calışmışdır.

Cand. of Phys.and Mathem.Scien., Assoc. Prof., Jafarova Saadat Arif
In 1991 she entered the faculty of Mechanics and Mathematics of Baku State University, in 1996 she graduated with honors.
In 1996-1998 she continued her education in the full-time postgraduate of the “Mathematical Analysis” department of BSU.
In 2000, she defended her thesis on “Convergence with the linear middle of the Fourier-Jacobi series” and received the degree of Candidate of Physical and Mathematical Sciences.
Since 2003, she has been working as a teacher and senior lecturer at the “Mathematics” department of the Azerbaijan State University of Economics.