fal_gulbahar_fotofəls.ü.f.d.,b/m. Əliyeva Gülbahar Rəhman
1978-ci ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti)  Tarix fakültəsinin əyani şöbəsinə daxil olub.
1982-ci ildə universiteti müvəffəqiyyətlə başa vuraraq Qubaya 2 saylı orta məktəbə təyinatla müəllim təyin olunub.
1985-ci ildə Azərbaycan Dövlət İncəsənət Universitetinin Quba filialının “Siyasi tarix” kafedrasına müəllim təyin olunub.
1985-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Siyasi tarix” kafedrasında müəllim, 2000-ci ldən İqtisad Universitetinin “Fəlsəfə” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləyib.
Fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktorudur. 20-dək elmi məqaləsi, metodik vəsaiti, proqram və s. elmi əsərləri nəşr olunub.

Родилась 30 апреля 1960 года в селе Нугеди II района Кубы.
В 1978 году поступила на очное отделение Исторического факультета Азербайджанского государственного университета (ныне Бакинский государственный университет).
В 1982 году успешно завершив университет, была назначена преподавателем средней школы № 2 в Кубе.
В 1985 году была назначена на должность преподавателя кафедры «Политическая история» Бакинского филиала Азербайджанского государственного университета искусств.
С 1985 года работает на должности преподавателя кафедры «Политическая история» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2000 года работает на должности старшего преподавателя кафедры «Философия» Экономического университета.