Fəqanə Məmmədəli qızı Əhmədova
2007-ci ilə qədər həmin Universitetin kafedrasında laborant və İngilis dilinin Nitq praktikası fənninin tədrisi ilə məşğul olmuşdur.
2007-2008-ci illər ərzində Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Elmi Tədqiqat İnstitutunda tərcüməçi və daha sonra şöbə müdiri vəzifəsində çalışmışdır.
2010-2017-ci illərdə Hədəf kurslarında ingilis dili müəllimi, 2018-2020-ci illərdə Hədəf STEAM liseyində Xarici Dillər kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışmışdır.
2022-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Xarici Dillər Kafedrasında ingilis dili müəllimi və ixtisas rəhbəri kimi çalışır.
20.10.2023-cü il tarixdən Xarici dillərin tədrisi mərkəzinin 0.5 ştat əvəzçiliklə müəllimi vəzifəsində saxlanılmaqla Xarici dillər departamentinin tədris işləri üzrə direktor müavini – Xarici dillərin tədrisi mərkəzinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.

Фагана Мамедали гызы Ахмедова
До 2007 года работала на должности лаборанта кафедры указанного университета и занималась преподаванием дисциплины Речевой практики английского языка.
В 2007-2008 годах работала переводчиком, а затем заведующим отделом в Научно-исследовательском институте Министерства оборонной промышленности.
В 2010-2017 годах работала преподавателем английского языка на курсах Hədəf, в 2018-2020 годах заведующей кафедрой Иностранных языков в лицее Hədəf STEAM.
С 2022 года работает преподавателем английского языка и руководителем специальности на кафедре Иностранных языков Азербайджанского государственного экономического университета.
С 20.10.2023 года назначена на должность заместителя директора по учебной работе Департамента иностранных языков – заведующего Центром обучения иностранным языкам сохранением должности преподавателя 0,5 штата Центра обучения иностранным языкам.