Fəridə Rüfət qızı Novruzlu
2015-2019-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “Memarlıq və Dizayn” fakultəsində (Dizayn) ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirmişdir.
2020-2021-ci illərdə “BestComp Group LLC”-də “CRM Mütəxəssisi” və “Sosial Media Marketinq Meneceri” vəzifələrində çalışmışdır.
2022-ci ilin May, İyun, İyul və Avqust aylarında “Jugaad” Marketinq Agentliyində “Layihə Meneceri” vəzifəsində çalışmışdır.
2023 Baku Grand Slam – Qonaqlama İdarəçiliyi üzrə Koordinator (Beynəlxalq əlaqələr)
2022-2024-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn və texniki estetika” fakultəsinin magistratura pilləsini bitirmişdir.
Baku Grand Slam 2024 – Qonaqlama İdarəçiliyi üzrə Koordinator (Beynəlxalq əlaqələr)
Gəncə Kadet Avropa Kuboku 2024 – Qonaqlama İdarəçiliyi üzrə Koordinator (Beynəlxalq əlaqələr)
2024-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Unec Dizayn Məktəbinin müəllimi vəzifəsində çalışır. 1 məqalə və 1 tədris proqramının həmmüəllifidir.

Родилась в 1998 году в городе Баку.
В 2015-2019 годах окончила ступень бакалавра факультета «Архитектура и дизайн» Азербайджанской государственной академии художеств по специальности Дизайна.
В 2020-2021 годах работала «CRM-специалистом» и «Менеджером по маркетингу в социальных сетях» в «BestComp Group LLC».
В мае, июне, июле и августе 2022 года работала «Менеджером проектов» в маркетинговом агентстве «Jugaad».
В 2023 году Baku Grand Slam – Координатор гостиничного менеджмента (Международные отношения).
В 2022-2024 годах окончила магистратуру факультета «Дизайн и техническая эстетика» Азербайджанского государственного экономического университета.
Baku Grand Slam 2024 – Координатор гостиничного менеджмента (Международные отношения).
Кубок Европы среди кадетов Гянджи 2024 – Координатор гостиничного менеджмента (Международные отношения).
С 2024 года работает преподавателем в Школе дизайна Unec Азербайджанского государственного экономического университета.